Philips: LED zamiast tradycyjnej żarówki

Udostępnij artykuł

– Ten produkt w pełni odzwierciedla naszą firmową strategię wprowadzania znaczących innowacji we właściwym czasie. LED’owy odpowiednik tradycyjnej żarówki 60W to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na bardzo wydajne, a zarazem niezwykle oszczędne źródła światła – mówi Romuald Wojtkowiak, wiceprezes zarządu i dyrektor handlowy Philips Lighting Poland.

Wprowadzony przez Philips Master LEDbulb o mocy 12W to pierwsze dostępne na rynku diodowe źródło gwarantujące światło w pełni odpowiadające tradycyjnej żarówce o mocy 60W. Strumień świetlny nowego źródła Philips wynosi 806 lumenów – czyli o prawie 100 lumenów światła więcej niż dawała "sześćdziesiątka".

Master LEDbulb jest źródłem o temperaturze barwowej 2700 kelwinów. Uzyskane dzięki temu światło ciepłobiałe dokładnie odpowiada tradycyjnej żarówce. Nowy produkt Philips to 25 tysięcy godzin trwałości. Żarówka ta posiada możliwość regulacji strumienia świetlnego (ściemniania). Produkt jest dostępny z trzonkiem E27.

Philips jest światowym liderem na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego i systemów monitorowania zdrowia pacjenta, energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz produktów konsumenckich: sprzętu TV i AGD, golarek, elektroniki użytkowej oraz produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Philips, z centralą w Holandii, zatrudnia około 116 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach na całym świecie. W 2009 roku sprzedaż Philips na świecie osiągnęła 23 mld euro.

Opublikowano: 01.10.2010
Aktualizacja: 01.10.2010