PKN Orlen “Liderem Informatyki”

Udostępnij artykuł

– Nagroda przyznana PKN Orlen to wyraz uznania za nowatorski sposób zarządzania systemami teleinformatycznymi w spółce. Wygraną zawdzięczamy umiejętnemu połączeniu nowoczesnych procesów biznesowych oraz dostępnych rozwiązań technologicznych. W mojej ocenie jest to także potwierdzenie tezy, że w dzisiejszych czasach bycie liderem w biznesie, jest w znacznej części pochodną wprowadzanych w przemyślany sposób rozwiązań informatycznych – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN Orlen.

W tym roku tytuł Lidera Informatyki został przyznany w sześciu kategoriach; przemysł, bankowość i finanse, handel i usługi, sektor publiczny, opieka zdrowotna oraz utilities czyli przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. W konkursie wystartowały firmy spoza branży IT, czyli użytkownicy technologii, a nie jej oferenci. Do ścisłego finału jury zakwalifikowało po trzy firmy i instytucje w każdej kategorii w oparciu o nadesłane ankiety. Decyzja o tym, które z nich otrzymały statuetkę „Lidera Informatyki” została podjęta po przeprowadzeniu szczegółowej analizy danych dostarczonych do jury i wywiadów z kandydatami.

Konkurs zapoczątkowany został przez wydawnictwo Computerworld w 1997 roku. Do tej pory o tytuł Lidera Informatyki ubiegało się ponad tysiąc firm i instytucji publicznych. Patronat nad tegorocznym konkursem Computerworld objął Waldemar Pawlak, Wicepremier i Minister Gospodarki.

Opublikowano: 29.09.2010
Aktualizacja: 29.09.2010