PKN Orlen sponsorem Olimpiady Specjalnej

Udostępnij artykuł

Olimpiady Specjalne to zawody sportowe adresowane do sportowców dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. Organizatorem warszawskich zawodów jest Fundacja "Europejskie Letnie Igrzyska Olimpijskie", powołana przez Stowarzyszenie "Olimpiady Specjalne Polska", które jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz międzynarodowej organizacji Special Olimpic Inc. założonej w latach 60-tych XX wieku w USA przez Eunice Kennedy Shriver – siostrę prezydenta Jonha Kennedy`ego.

– Jesteśmy przekonani, że Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych przyczynią się do przełamania barier, które tak często nadal oddzielają osoby sprawne i niepełnosprawne. Dzięki tego typu zawodom niepełnosprawni sportowcy mają szansę wzięcia udziału w rywalizacji na wysokim poziomie, a kibice uczestniczyć będą w zawodach, w których najpełniej znajduje potwierdzenie idea barona Pierre de Coubertina, że najważniejszy w sporcie jest udział w rywalizacji i przełamanie własnych słabości – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Podczas zawodów spodziewani są również goście zagraniczni, wśród których znajdą się między innymi Książę Albert II, Sepp Blater – Prezydent FIFA, Massimo Moratti – właściciel Interu Mediolan, byli znakomici piłkarze: Pele, Johann Cruyff, Emilio Butrageno, jak również politycy reprezentujący europejskie rządy oraz władze Unii Europejskiej.

PKN Orlen nieustannie poszerza obszar aktywności sponsoringowych oraz poszukuje nowych form komunikacji z rynkiem. Firma angażuje się w imprezy, które są szczególnie ważne dla Polaków ze względu na swoją rangę i charakter. PKN Orlen wspiera indywidualnie lekkoatletów osiągających wybitne sukcesy na arenie międzynarodowej, jest sponsorem Polskiego Związku Lekkoatletycznego i Ruchu Olimpijskiego. Ponadto, od lat Koncern jest obecny w sporcie motorowym jako dziedzinie najbliższej głównemu obszarowi działalności spółki. Najbardziej znanym przedsięwzięciami Koncernu w tym obszarze są Orlen Team i Verva Racing Team.
 

Opublikowano: 20.09.2010
Aktualizacja: 20.09.2010