PKN Orlen wspiera Centrum Zdrowia Dziecka

Udostępnij artykuł

PKN Orlen wsparł Instytut „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka” darowizną w wysokości 1,5 mln zł, która umożliwiła zakup pojazdu do transportu dzieci na radioterapię „Onkobus” oraz stworzenie przyjaznego dla pacjentów miejsca do jednodniowej hospitalizacji w czasie specjalistycznej diagnostyki medycznej. Koncern od wielu lat pomaga placówce. Do tej pory podarował Instytutowi m.in. nowoczesne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, samochód na potrzeby transportu pacjentów objętych opieką medyczną oraz pokrył zapotrzebowanie na paliwo dla karetek.

PKN Orlen Fundacja

– Jako firma odpowiedzialna społecznie jesteśmy blisko ludzi i poprzez naszą fundację realizujemy wiele ważnych społecznie inicjatyw. Wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka jest szczególnie istotne, bo dotyczy dzieci i stwarzania im możliwości powrotu do zdrowia. Od 2018 r. na rzecz tej placówki przekazaliśmy blisko 2 mln złotych.
– powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Fundacja Orlen zakupiła dla Kliniki Onkologii w Instytucie „Pomnik − Centrum Zdrowia Dziecka” nowoczesny i bezpieczny pojazd, którym dzieci będą transportowane na radioterapię. W Klinice Onkologii każdego roku przyjmowanych jest do leczenia od 180 do 220 przypadków z nowym zachorowaniem. Stanowi to więcej niż 1/5 wszystkich nowotworów litych leczonych w Polsce.

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni PKN Orlen i Fundacji Orlen za wieloletnią pomoc dla naszego Instytutu. Oprócz wsparcia materialnego i finansowego, każdego roku możemy liczyć również na organizację wydarzeń specjalnych dla naszych dzieci oraz akcje wolontariatu. W tym roku udało nam się wspólnie zrealizować dwa duże projekty, które mają ogromny wpływ na komfort, bezpieczeństwo i poprawę samopoczucia dzieci oraz ich opiekunów w trakcie pobytu w szpitalu.
– mówi dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka”.

Dzięki wsparciu PKN Orlen i jej korporacyjnej Fundacji w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” powstało również miejsce jednodniowej hospitalizacji do przeprowadzenia specjalistycznej diagnostyki medycznej związanej ze schorzeniami układu pokarmowego. Z nowej pracowni w ciągu miesiąca będzie korzystać około 400 pacjentów. Przestrzeń ta jest przyjazna zarówno dla małych pacjentów, jak i personelu medycznego, stanowią ją m.in. poczekalnia, gabinety lekarskie czy specjalistyczny gabinet zabiegowy. Na ścianach pomieszczeń pojawiły się kolorowe grafiki, które pomagają w oswojeniu się dzieci z pobytem w szpitalu, odwracając ich uwagę i zmniejszając stres związany z badaniami. Otwarciu tej części pracowni towarzyszyła wizyta kierowców rajdowych Orlen Team – Jakuba Przygońskiego i Mikołaja Marczyka, którzy swoimi opowiadaniami zabrali dzieci w świat rajdowych emocji. Były też upominki i naklejki „dzielny pacjent” z wizerunkami sportowców oraz autografami.

– Staramy się odpowiadać na bieżące potrzeby szpitala. Zależy nam na tym, by hospitalizacja małych pacjentów i wizyty w poradniach specjalistycznych odbywały się w komfortowych, przyjaznych warunkach. Obok wsparcia finansowego, pomagają też nasi wolontariusze, którzy uporządkowali teren zielony wokół Instytutu oraz odnowili plac zabaw dla małych pacjentów.
– powiedziała Marta Soluch, Członkini Zarządu Fundacji Orlen.

Od 2018 do 2021 roku Fundacja Orlen przekazała ponad 310 mln zł w formie darowizn na różne szlachetne akcje, w tym m.in. na cele dotyczące ochrony zdrowia polskiego społeczeństwa.

Źródło: PKN Orlen

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 12.12.2022
Aktualizacja: 12.12.2022