Polacy podzieleni w sprawie tempa rozmrażania gospodarki

37 proc. Polaków uważa, że tempo rozmrażania gospodarki w Polsce jest za wolne. Co czwarty Polak jest zdania, że jest ono odpowiednie i niemal taki sam odsetek – że jest za szybkie. W grupie osób chcących szybkiego rozmrażania gospodarki przeważają mężczyźni oraz osoby z wyższym wykształceniem jak również osoby z grupy wiekowej 25-34 lata – wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Proces rozmrażania gospodarki to obecnie jeden z kluczowych tematów dotyczący wszystkich – zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników. Im dłużej gospodarka zostanie zamrożona, z tym gorszymi skutkami gospodarczymi należy się liczyć. Z drugiej strony jest kwestia zdrowotna. Badanie jasno pokazuje, że spora grupa Polaków uważa obecne tempo za szybkie, a wielu – za właściwe.

Wśród osób twierdzących, że obecne tempo rozmrażania gospodarki jest za szybkie jest nieco więcej ludzi młodych w wieku 18-24 lata, jak również mieszkańców małych miast.

Źródło: ARC Rynek i Opinia, 7-11 maja 2020

– Osoby twierdzące, że należy szybciej odmrażać gospodarkę stanowią największą grupę spośród badanych. Trzeba jednak przyznać, że wysoki jest odsetek tych, którzy uważają obecne tempo za szybkie lub w sam raz. Na pewno w dużej mierze opinie zależą od świadomości badanych oraz od indywidualnej sytuacji respondentów i tego, jak zamrożona gospodarka wpłynie na ich życie. A wpłynie na pewno na każdego z nas. Jedno jest pewne – przed rządem niełatwa decyzja, która może mieć duży wpływ z jednej strony na sytuacje gospodarczą kraju, z drugiej zaś – na sytuację zdrowotną – komentuje dr nauk ekonomicznych Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia.

Informacja o badaniu

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na panelu ePanel.pl w dniach 7-11 maja 2020 roku, próba N=1023, reprezentatywna ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, region zamieszkania i wielkość miejscowości.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.