POPiHN: Samoobsługa LPG na stacjach coraz bliżej

Udostępnij artykuł

Działaniem, które bardzo przybliżyło sieci stacji paliw zrzeszonych w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego do wdrożenia usługi samodzielnego tankowania LPG na stacjach była likwidacja przez ministra gospodarki bezwzględnego wymogu stosowania odzieży anty-elektrostatycznej przez pracowników stacji paliw, którzy zajmują się tankowaniem LPG.

Członkowie POPiHN-u czekają jeszcze m.in. na doprecyzowanie przepisów, m.in. w zakresie lokalizacji wlewu do tankowania autogazu. Organizacja szacuje, że usługa samodzielnego tankowania LPG spotka się z dużym zainteresowaniem wśród klientów, bo wszyscy są przyzwyczajeni właśnie do samodzielnego tankowania paliwa na stacjach.

– Oczywiście będzie to możliwość, a nie przymus, więc nadal będzie można także skorzystać z pomocy pracownika stacji – informuje Krzysztof Romaniuk z POPiHN.

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego powstała w 1995 roku. Podstawowym jej zadaniem jest tworzenie płaszczyzny do współpracy pomiędzy koncernami paliwowymi działającymi na polskim rynku. Członkami POPiHN są następujące firmy: BP, ExxonMobil, Fuchs Oil, J&S Energy, Grupa Lotos, Lukoil Polska, Neste Polska, OLPP, PERN "Przyjaźń", PKN Orlen, Shell, Slovnaft, Statoil, Tanquid, Total.

Opublikowano: 15.09.2010
Aktualizacja: 15.09.2010