Prezes Citronex Trans Energy: Jesteśmy otwarci na współpracę

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS] Portfolio naszych stacji na pewno będzie się rozwijać. Aktywnie poszukujemy miejsc, w których mogą powstać kolejne Dyskonty Paliwowe. Szukamy zarówno ziemi pod budowę, jak i istniejących obiektów do modernizacji oraz rebrandingu. Jesteśmy również otwarci na współpracę z przedsiębiorcami wyrażającymi chęć uruchomienia punktów pod marką DP w ramach sieci franczyzowej lub innych wspólnie wypracowanych modeli biznesowych – zapewnia w rozmowie z redakcją magazynu Robert Zarzecki, prezes zarządu Citronex Trans Energy, spółki będącej właścicielem Dyskontu Paliwowego Citronex w Kątach Wrocławskich, zwycięzcy konkursu Stacja Benzynowa roku 2022.

Robert Zarzecki Stacja Benzynowa

Rozmawiał Edwin Kaniuk

Wywiad ukazał się na łamach wydania magazynu Stacja Benzynowa & Convenience Store

Sieć stacji Citronex Trans Energy

Iloma stacjami paliw zarządza obecnie spółka Citronex Trans Energy?

Citronex Trans Energy jest właścicielem dziesięciu stacji paliw. Siedem z tych obiektów funkcjonuje pod marką Dyskont Paliwowy, pozostałe są stacjami franczyzowymi BP.

Citronex wielokrotnie pokazywał, że nie boi się niestandardowych, realizowanych z rozmachem projektów – o czym świadczy chyba słusznie przyznane Dyskontowi Paliwowemu w Zgorzelcu miano największej stacji paliw w Polsce. Jaka w Państwa założeniach miała być stacja w Kątach Wrocławskich?

Otwarcie stacji w Kątach Wrocławskich nastąpiło w kilka miesięcy po oddaniu do użytkowania naszego największego obiektu stacyjnego w Zgorzelcu, przy projektowaniu którego skoncentrowaliśmy wszystkie wysiłki zmierzające do udostępnienia naszym klientom stacji paliw, która swoim potencjałem, rozmachem architektonicznym, możliwościami kompleksowego zaspakajania potrzeb podróżnych znacząco będzie wyróżniała się na tle oferty konkurencji. Stacja w Kątach miała spełniać podobne założenia, jak ta w Zgorzelcu, jednak w nieco mniejszej skali, ze względu na ograniczenia związane z wielkością działki, na której została wybudowana. Dodatkowo, dzięki doświadczeniom zdobytym przy budowie i otwieraniu stacji w Zgorzelcu, na stacji w Kątach udało nam się zaimplementować najlepsze, przetestowane już wcześniej rozwiązania ze wszystkich zakresów funkcjonowania tego typu obiektu.

Dyskont Paliwowy Citronex Kąty Wrocławskie

W ile stanowisk tankowania jest wyposażony obiekt?

Kierowcy samochodów osobowych mogą korzystać z ośmiu stanowisk tankowania benzyn oraz oleju napędowego, z kolei kierowcy samochodów ciężarowych mają do dyspozycji cztery dwustronne stanowiska i jedno jednostronne stanowisko do tankowania diesla oraz AdBlue. Na stacji znajdują się również cztery stanowiska ładowania samochodów elektrycznych.

Jakie rodzaje kart paliwowych oraz flotowych akceptuje stacja?

Oprócz kart największych operatorów, takich jak DKV, E100 czy UTA akceptujemy również płatności kartami Eurowag, CRT Partner, OnTurtle oraz IDS. No i przede wszystkim obsługujemy klientów dysponujących kartami flotowymi Dyskont Paliwowy, a ostatnio również nie tylko kartami, ale dedykowaną dla obsługi płatniczej flot samochodów ciężarowych aplikacją mFlota. Z tą aplikacją wiążemy duże nadzieje na przyszłość i wierzymy, że już wkrótce zastąpi tradycyjne karty, będąc dużym ułatwieniem w procesie płatności za tankowanie, zarówno dla klientów, jak i obsługi stacji.

Jakie dodatkowe udogodnienia znajdziemy na stacji w Kątach Wrocławskich?

Na stacji oprócz wspomnianych stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych znajduje się m.in. samoobsługowa pralka wraz z suszarką oraz paczkomat. Można oczywiście skorzystać również z wygodnych pomieszczeń pryszniców oraz wymienić waluty w kantorze. Dla znudzonych i znużonych długą podróżą najmłodszych klientów mamy do dyspozycji kącik zabaw, wyposażony między innymi w konsolę do gier.

Zwycięzca konkursu Stacja Benzynowa Roku 2022

Dyskont Paliwowy w Kątach Wrocławskich zwyciężył w konkursie Stacja Benzynowa Roku 2022 m.in. w kategoriach „Koncept gastronomiczny na stacji benzynowej” oraz „Najlepsze menu na stacji benzynowej”. Proszę opisać naszym czytelnikom, jak wygląda strefa gastronomiczna na Państwa stacji.

Nasza strefa gastronomiczna to przede wszystkim komfortowa, przestronna restauracja w nowoczesnym stylu. Potrawy w znaczącej części są już przygotowane wcześniej i dostępne od ręki. Wystarczy samodzielnie nałożyć na swój talerz ulubione potrawy i nie tracąc czasu w podróży przystąpić do ich degustacji. Nasza restauracja to również świetne miejsce do odpoczynku w podróży, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Dodatkowo dla podróżnych, którzy nie dysponują czasem na dłuższy pobyt w restauracji bądź wolą dania typu fast food mamy wydzieloną strefę z daniami do szybkiego przygotowania i spożycia. Nie może oczywiście zabraknąć w niej zapiekanek, kanapek, tostów oraz klasycznych hot dogów.

Ilu gości na raz może korzystać ze strefy?

Dysponujemy sześćdziesięcioma miejscami siedzącymi wewnątrz budynku. Oprócz tego mamy miejsca stojące oraz ogródek czynny w sezonie letnim.

Menu restauracji Picaro

Kto jest autorem menu?

Menu restauracji Picaro powstało przede wszystkim przy współpracy z naszymi szefami kuchni oraz kucharzami. Uwzględniliśmy w nim również wiele sugestii i propozycji naszych klientów. Można zatem uznać naszych gości za współautorów aktualnego menu. Wspólnie wypracowany standard ofertowy nie ogranicza jednak kreatywności pracowników poszczególnych restauracji. Nasi szefowie kuchni mają możliwość wprowadzania do menu dodatkowych pozycji dostępnych czasowo lub wchodzących do stałej oferty punktu. Na przykład, Szef Kuchni Picaro w Kątach Wrocławskich często zaskakuje naszych gości swoimi pomysłami, którymi urozmaica podstawowe menu.

Czy w menu znajdują się głównie dania kuchni polskiej?

Nasze menu powstało z myślą o różnych klientach. Odwiedza nas wielu młodych ludzi, wegetarian, wegan i rodzin z dziećmi. Ze względu na to, nasze menu jest zróżnicowane. Znajdziecie w nim klasyczne potrawy, takie jak schabowy świeżo smażony na smalcu, czy pierogi, ale także np. makaron z kurczakiem i warzywami w sosie Teriyaki, penne arrabiata, czy nuggetsy z frytkami. Oferujemy również różne desery, ciasta i koktajle.

Czy w menu znalazły się jakieś pozycje, które zaskoczą konsumentów?

Myślę, że zaskakiwać może wcześniej wspomniana różnorodność menu oraz aktualizowana co najmniej cztery razy w roku oferta sezonowa. Jeżeli miałbym wskazać konkretną pozycję w karcie dań, która w ostatnim czasie była miłym zaskoczeniem dla wielu klientów, z pewnością jest nią Świeżonka Tomka. Danie zaproponowane przez naszego szefa kuchni pracującego w restauracji w Stoku k. Łagowa Lubuskiego zostało bardzo dobrze przyjęte przez klientów we wszystkich lokalizacjach i w krótkim czasie odniosło duży sukces sprzedażowy.

Najlepszy sklep convenience na stacji

Dyskont Paliwowy w Kątach Wrocławskich zwyciężył także w kategoriach „Niezależna stacja benzynowa” oraz „Sklep convenience na stacji benzynowej”. Jak duży jest pawilon handlowy stacji i jaką jego część zajmuje sklep?

Cały pawilon stacji w Kątach Wrocławskich posiada powierzchnię około 500 mkw., powierzchnię sprzedażową sklepu stanowi około 350 mkw. Wydaje się ona dość duża, trzeba jednak pamiętać, że nasze sklepy charakteryzują się bardzo rozbudowaną ofertą produktów. To w zasadzie supermarkety, w których można się zaopatrzyć zarówno w świeże wędliny, warzywa, ale również w akcesoria samochodowe.

Ile stanowisk kasowych udostępniono klientom i ilu pracowników obsługuje ich podczas jednej zmiany?

Posiadamy cztery kasy sprzedażowe, w tym również kasę walutową. Podczas zmian pracuje od czterech do ośmiu osób, w zależności od natężenia ruchu na stacji paliw oraz pory dnia.

Ile indeksów produktowych znajduje się w ofercie sklepu?

W ofercie posiadamy około dziesięciu tysięcy produktów z przeróżnych grup asortymentowych. Dzięki funkcjonowaniu w ramach stacji paliw jesteśmy dostępni dla klientów również w niedziele niehandlowe. Można wtedy u nas zrobić dość kompleksowe zakupy spożywcze, od świeżego pieczywa zaczynając, na dostępnych przez cały rok pomidorach malinowych kończąc!

Plany rozwojowe

Czy w najbliższej przyszłości planują Państwo rozbudować obiekt?

Tak, planujemy rozbudować strefę gastronomiczną oraz parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych. Wynika to z rosnącej popularności stacji i ciągle zwiększającej się liczby klientów. Dodatkowo rozbudowuje się szeroko rozumiany kompleks handlowo-usługowy w tym miejscu autostrady. Do istniejących już obok stacji restauracji McDonald ’s oraz supermarketu Lidl dołączy już niebawem KFC.

Czy pracują Państwo nad wdrożeniem nowych produktów lub usług?

Nieustannie analizujemy potrzeby naszych klientów i na tej podstawie rozwijamy naszą ofertę. Naszym niezmiennym celem jest zapewnianie im wszystkiego, czego potrzebują do komfortowego podróżowania w różnych celach. Obecnie koncentrujemy się na rozwoju aplikacji mobilnych, które ułatwią nam komunikację z klientami, a także pozwolą im na korzystanie z dodatkowych benefitów. Rozwijamy aplikacje dedykowane klientom indywidualnym oraz biznesowym. W przypadku tych drugich, technologia pozwoli im również na wygodniejsze korzystanie z wachlarza komplementarnych usług oferowanych przez Citronex Trans Energy. Obecnie z aplikacji mobilnej korzystają nasi pracownicy, którzy przy jej pomocy odbierają zniżki na stacjach Dyskont Paliwowy oraz w restauracjach Picaro, a klienci biznesowi używają wcześniej wspomnianej aplikacji mFlota.

Jakie są Państwa plany rozwoju? Czy trwają już przygotowania do budowy kolejnych Dyskontów Paliwowych?

Portfolio naszych stacji na pewno będzie się rozwijać. Aktywnie poszukujemy miejsc, w których mogą powstać kolejne Dyskonty Paliwowe. Szukamy zarówno ziemi pod budowę, jak i istniejących obiektów do modernizacji oraz rebrandingu. Jesteśmy również otwarci na współpracę z przedsiębiorcami wyrażającymi chęć uruchomienia punktów pod marką DP w ramach sieci franczyzowej lub innych wspólnie wypracowanych modeli biznesowych.

Dziękuję bardzo za rozmowę!

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store maj-czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 21.07.2022
Aktualizacja: 21.07.2022