Prezes PGNiG złożył rezygnację

Udostępnij artykuł

Paweł Majewski zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa PGNiG w piątek 25 marca br. Spółka ani jej prezes nie podali przyczyn rezygnacji ze stanowiska. Przypomnijmy, że wcześniej, w okresie od 30 stycznia do 11 listopada 2020 roku, Majewski był prezesem Grupy Lotos.

Paweł Jan Majewski

– Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA informuje, że 25 marca 2022 roku pan Paweł Majewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu PGNiG ze skutkiem na dzień 8 kwietnia 2022 roku.

czytamy w komunikacie spółki opublikowanym dnia 25 marca 2022 r.

Paweł Majewski

Paweł Majewski kierował pracami zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego od 12 listopada 2020 r. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Kwiecińskiego. Wcześniej w okresie od 30 stycznia do 11 listopada 2020 roku, był prezesem Grupy Lotos.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (MBA) na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Posiada doświadczenie w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym także z udziałem Skarbu Państwa. Pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Lotos oraz wiceprezesa zarządu Huty Stalowa Wola. Był także członkiem zarządu w DO & CO Poland i prezesem zarządu Airport Cleaning Service. Posiada również doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach. Pracował m.in. w Petrolot (obecnie Orlen Aviation), a także jako dyrektor pionu zarządzania marżą zmienną i produkcją w PGNiG Termika.

Członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości. Ponadto, zasiadał w radach nadzorczych m.in.: ZEM Łabędy, Jelcz oraz Lotniczy Catering Service.

O PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe jest spółką giełdową zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także, poprzez kluczowe spółki, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.

W dniu 14 lipca 2020 r. PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez Grupę Orlen spółki PGNiG. W marcu 2021 r. Komisja Europejska orzekła, że połączenie nie wymaga zgody organów europejskich. Natomiast w maju 2021 r. PKN Orlen złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie PGNiG. W marcu 2022 r. prezes UOKiK wyraził warunkową zgodę na połączenie spółek. Decyzję uwarunkowano sprzedażą spółki Gas Storage Poland, operatora systemu magazynowego gazu ziemnego, z Grupy PGNiG.

Czytaj więcej: Orlen ze zgodą UOKiK na połączenie z PGNiG

Źródło: opracował E.K.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2022
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

LRDSP Raport okladka x

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.03.2022
Aktualizacja: 28.03.2022