Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do 31 sierpnia br. można składać oferty w przetargu na dzierżawę nieruchomości zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej S19. Postępowanie obejmuje dwie lokalizacje: MOP Jeżowe kat. II i MOP Podgórze kat. III. Inwestycja zakłada budowę stacji paliw, stacji ładowania oraz hotelu.
Aktualnie kierowcy podróżujący drogą ekspresową S19 pomiędzy Rzeszowem a granicą z województwem lubelskim, mogą korzystać z czterech par Miejsc Obsługi Podróżnych. Jadąc z Rzeszowa w kierunku Lublina są to: MOP Stobierna i Nienadówka, MOP Kamień, MOP Jeżowe i Podgórze oraz MOP Bukowa. Wszystkie MOP-y są kat. I a więc wyposażone w toalety oraz miejsca parkingowe i miejsca do wypoczynku.
W bieżącym postępowaniu umowa dzierżawy zawierana będzie na okres 20 lat na warunkach opisanych w umowie. Link do postępowania przetargowego – kliknij tutaj.
Przetarg GDDKiA
Nieruchomości zlokalizowane są w ciągu drogi ekspresowej S19 na odcinku Nisko Południe – Jeżowe. Obowiązkiem dzierżawcy będzie zagospodarowanie terenu dzierżawionej nieruchomości do wymogów przewidzianych dla MOP i jego utrzymanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzierżawa będzie obejmować obiekty z przeznaczeniem pod wybudowanie, wyposażenie oraz prowadzenie MOP:
- MOP Jeżowe kategorii II o funkcji wypoczynkowo-usługowej, wyposażony m.in. w stację paliw, restaurację/bistro,
- MOP Podgórze kategorii III o funkcji wypoczynkowo-usługowej, wyposażony m.in. w stację paliw, restaurację/bistro i w fakultatywny obiekt noclegowy w formie hotelu.
Paliwa alternatywne
Umowa dzierżawy zakłada budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Planowane są:
- Stacje ładowania pojazdów osobowych o napędzie elektrycznym. W pierwszym etapie, do 31 grudnia 2025 r., o łącznej mocy min. 300 kW, w tym min. 1 punkt o mocy min. 150 kW. W drugim etapie, do 31 grudnia 2030 r., o łącznej mocy min. 600 kW, w tym 2 punkty o mocy min. 150 kW.
- Stacje ładowania pojazdów ciężarowych o napędzie elektrycznym. W pierwszym etapie, do 31 grudnia 2025 r. o łącznej mocy min. 1400 kW, w tym min. 1 punkt co najmniej 350 kW. W drugim etapie, do 31 grudnia 2030 r., o łącznej mocy min. 3500 kW, w tym min. 2 punkty co najmniej 350 kW.
Możliwe będzie także wybudowanie infrastruktury do tankowania pojazdów osobowych i ciężarowych napędzanych wodorem, a także min. 1 punktu tankowania paliw alternatywnych LNG CNG (do wyboru).
Źródło: GDDKiA
STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.