Ptasie Mleczko® mecenasem sztuki

Siedem smaków, siedmiu artystów, jeden ptasi motyw – E. Wedel diametralnie zmienia szatę graficzną opakowań kultowych pianek Ptasie Mleczko®.

Marka, jako prawdziwy mecenas sztuki, do współpracy przy projekcie zaprosiła utalentowanych polskich twórców – każdy z nich stworzył ilustrację w swoim stylu, inspirowaną danym wariantem smakowym Przełomowa zmiana dotyczy tylko opakowań – Ptasie Mleczko® w środku pozostało niezmienione – dokładnie takie, jakie pokochało już kilka pokoleń Polaków.

Kolibry, flamingi, sowy, papugi – to tylko niektóre z gatunków zdobiących nowe opakowania niebiańsko lekkich pianek. Ptasie Mleczko® to słodycz nie z tej ziemi, dlatego ptasi bohaterowie opakowań występują w radosnych i żywych barwach w otoczeniu kolorowych kwiatów i roślin. Opakowania zaprojektowali młodzi polscy artyści: Pola Augustynowicz, Monika Grudkowska, Joanna Pieczyńska, Magda Pilaczyńska, Martyna Wójcik, Paweł Siuchta i Przemek Sokołowski.

Efekt? Każde z pudełek ma swój indywidualny charakter, jednak razem tworzą spójną całość. Ilustracje kolorystyką i elementami nawiązują do wariantu smakowego pianek, które skrywa dane opakowanie. I tak na przykład pianki o smaku kokosowym zamknięto w pudełku z papugami w otoczeniu liści palm i błękitnej, rajskiej wody, klasykę gatunku, czyli Ptasie Mleczko® waniliowe, zdobią kwiaty wanilii, a do skosztowania wariantu karmelowego zachęcają pawie z ogonami w różnych odcieniach złota i beżu.

– Nowe opakowania Ptasie Mleczko® to wyraz przywiązania naszej marki do dobrego wzornictwa. Dzięki współpracy z artystami takimi jak Leonetto Capiello, Zofia Stryjeńska czy Karol Śliwka, E. Wedel na zawsze zapisał się w historii polskiej grafiki użytkowej. Aby kontynuować tę tradycję, do współpracy zaprosiliśmy młodych ilustratorów i jesteśmy wprost zachwyceni efektami. Od razu uspokajamy ewentualne obawy naszych konsumentów – w środku znajdą to samo Ptasie Mleczko®, które tak dobrze znają i kochają! – mówi Dominika Igielińska, koordynator komunikacji marketingowej Lotte Wedel.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.