Raport Lotosu 2018 już dostępny

Stabilny i zrównoważony rozwój oraz konsekwencja w realizacji strategii biznesowej stoją za świetnymi wynikami finansowymi i operacyjnymi Grupy Kapitałowej Lotos osiągniętymi w 2018 roku. Właśnie ukazał się 10., jubileuszowy raport zintegrowany gdańskiego koncernu, w którym podsumowuje 2018 rok – prezentuje najważniejsze osiągnięcia biznesowe, a także analizuje swój wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy.

W najnowszej publikacji, zatytułowanej „Konsekwentnie budujemy Naj”, czytelnicy znaleźć mogą informację nt. kluczowych, innowacyjnych inwestycji Lotosu, wdrożeń i badań mających na celu upowszechnianie w Polsce paliw alternatywnych, inicjatyw firmy wspierających rozwój społeczno-gospodarczy w środowiskach lokalnych oraz działań ograniczających negatywny wpływ działalności biznesowej na środowisko. Obok podsumowania minionego roku, raport skupia się również na perspektywach rozwoju Grupy na dynamicznie zmieniającym się rynku ropy.

Tytuł i idea przewodnia raportu nawiązuje do najnowszej kampanii wizerunkowej spółki – „Naj nie bierze się znikąd”, w której główny nacisk położony jest na innowacyjność i jej koronny przykład – Niebieski Szlak – oraz na tworzący ją wspaniały zespół – nowatorskich, kreatywnych i ambitnych pracowników, którzy z pasją poszukują nowych rozwiązań.

Z każdą edycją raportu zespół Lotos podejmuje starania, by informacje publikowane w raporcie przygotowywać w sposób przystępny i interesujący dla różnych grup odbiorców. W tworzenie tegorocznej publikacji zaangażowano interesariuszy Grupy Kapitałowej Lotos, którzy w specjalnie przygotowanej ankiecie decydowali, o jakich tematach chcieliby przeczytać w publikacji.

Zgodnie ze standardami i Najlepszymi praktykami

Raport został opracowany zgodnie z wymogami międzynarodowego standardu Global Reporting Initiative (GRI Standards), zaleceniami Parlamentu Europejskiego oraz wytycznymi International Integrated Reporting Council (IIRC). W raporcie uwzględniono także osiągnięcia Grupy w ramach realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które spółki Lotos starają się realizować w ramach Partnerstwa na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ.

Zgodnie z dobrą praktyką raport, podobnie jak poprzednie publikacje, został wydany wyłącznie w formie elektronicznej. Stanowi w ten sposób znaczące ułatwienie dla zróżnicowanych grup odbiorców oraz zapewnia możliwość korzystania z licznych funkcjonalności on-line, odpowiadających ich preferencjom. Wśród nich znajdują się m.in. samodzielne komponowanie wybranych treści, narzędzia społecznościowe pozwalające dzielić się informacjami z innymi odbiorcami oraz wyszukiwarka treści, ułatwiająca szybki dostęp do szczególnie interesujących zagadnień. Dodatkowo elektroniczna publikacja jest przyjazna dla użytkowników i środowiska, m.in. dzięki opcji ekologicznego wydruku i ułatwieniom dla osób słabo widzących.

Zintegrowany Raport Roczny Grupy Kapitałowej Lotos dostępny jest pod adresem: www.raportroczny.lotos.pl.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.