Rekordowy rok bazy PERN Dębogórze

Udostępnij artykuł

PERN przeładował prawie o jedną trzecią więcej paliw z morza w 2021 roku w porównaniu z rekordowym rokiem 2019. Takim wynikiem może pochwalić się baza paliw PERN w Dębogórzu. To paliwowe okno na świat dla Polski. W ubiegłym roku baza rozładowała w sumie blisko 2,3 mln ton oleju napędowego. Rozwój wynika ze wzrostu zapotrzebowania na paliwa płynne w kraju.

Inwestycje w bazie PERN Dębogórze

Inwestycje PERN w bazie paliw w Dębogórzu do 2024 roku tylko w infrastrukturę kolejową przekroczą 40 mln zł. Baza niedawno powiększyła się o dwa nowe zbiorniki po 32 tys. m sześc. każdy. Dzięki rozbudowie jej pojemość magazynowa wzrosła do prawie 260 tys. m sześc. Obecnie trwa budowa kolejnego zbiornika. Zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Jednocześnie trwa wybór wykonawcy kolejnych dwóch zbiorników.

W bazie PERN Dębogórze firma intensywnie rozwija i modernizuje także front załadunkowy cystern kolejowych. Dlatego też prowadzi prace nad powiększeniem bocznicy kolejowej. Dzięki temu liczba załadowanych cystern zwiększy się tam o połowę. Wzmocni to stabilność krajowego i międzynarodowego rynku logistyki produktów naftowych. Rozbudowa infrastruktury pozwoli znacząco podnieść jakość świadczonych obecnie usług.

„O potrzebie inwestycji w tym obszarze świadczy fakt, że już teraz notujemy rekordowe załadunki na kolej z tej bazy. W 2021 roku wzrost w porównaniu z rekordowym 2019 rokiem wyniósł aż jedną piątą. Celem zmian, które teraz realizujemy jest utrzymanie jak najwyższych obrotów bazy w kolejnych latach.”
– podkreśla Rafał Miland, wiceprezes PERN.

Modernizacja nalewaka

Dzięki dobrej współpracy PERN z Zarządem Morskiego Portu Gdynia stale modernizowane jest Stanowisko Przeładunku Paliw Płynnych zlokalizowane w porcie gdyńskim. Baza w Dębogórzu niebawem będzie mogła skorzystać z podwyższonego nalewaka do rozładunku dużych tankowców – powyżej 30 tys. ton. Jest to drugie urządzenie tego typu na wyposażeniu stanowiska.

Co więcej w obecnym roku zostanie przeprowadzone pogłębienie podejścia do stanowiska. Dzięki temu możliwa będzie obsługa tankowców o zanurzeniu do 15 m.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.