Romgaz ma już 10 stacji

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] Jak dowiedziała się nasza redakcja, pod koniec czerwca 2022 firma Romgaz otworzyła nową stację w Miastku, w woj. pomorskim. To już dziesiąty obiekt tej niezależnej sieci. Romgaz nie tylko prowadzi inwestycje w nowych lokalizacjach. Modernizuje posiadane stacje, nie bojąc się działań niestandardowych, o czym świadczy projekt zrealizowany trzy lata temu w Bytowie, w woj. pomorskim.

Romgaz Bytow front
Stacja Romgaz w Bytowie

Romgaz w Miastku

Stacja w Miastku została odkupiona od poprzedniego właściciela i gruntownie zmodernizowana. W ramach prac m.in. wykonano kompleksowe czyszczenie zbiorników paliwowych, wymieniono ich systemy VRS, a także ponownie je zalegalizowano.

W przystacyjnym pawilonie znajduje się sklep typu convenience z podstawową ofertą produktów impulsowych oraz akcesoriów motoryzacyjnych. Menu konceptu kawowo-gastronomicznego oferuje wybór napojów gorących oraz ciepłych przekąsek.

Przy stacji działa także myjnia oraz punkt wymiany butli LPG.

Nowy obiekt firmy Romgaz mieści się przy ul. Koszalińskiej 18, 77-200 w Miastku, w woj. pomorskim. Jest czynny 7 dni w tygodniu od 5:30 do 22:00.

Romgaz Miastko
Stacja Romgaz w Miastku

Niestandardowy projekt – Romgaz w Bytowie

– Romgaz w Bytowie? Uważam, że to najpiękniejsza stacja w Polsce! (śmiech) Z całą pewnością to wizytówka naszej firmy.
– zaczyna rozmowę z naszą redakcją Tomasz Szultka, członek zarządu firmy Romgaz.

Stacja w Bytowie działa pod marką Romgaz już od 3 lat – 25 lipca 2022 r. obchodziła urodziny. Wcześniej w tym miejscu prowadziła działalność stacja franczyzowa jednego z zagranicznych koncernów. Lokalizacja jest wyjątkowa – mieści się tuż przy budynku starej, cegalno-drewnianej remizy strażackiej. Zagospodarowanie wnętrza, w którym obecnie działa przystacyjny sklep, wymagało skorzystania z pomocy profesjonalnej pracowni projektowo-architektonicznej.

Stacja oferuje kierowcom benzyny 95 oraz 98, a także olej napędowy. Warunki infrastrukturalne póki co nie umożliwiają prowadzenia sprzedaży LPG. W nowo zaaranżowanym, specjalnie na potrzeby tej lokalizacji, koncepcie sklepu klienci znajdą podstawowe artykuły spożywcze oraz motoryzacyjne. W koncepcie kawiarniano-gastronomicznym obsługa serwuje kawy powstające z autorskiej mieszanki przygotowanej specjalnie na zamówienie sieci.

– W naszym koncepcie oferujemy mieszankę kawy specjalnie przygotowaną siedem lat temu dla naszej sieci. Kawę sprzedawaną pod marką Take and Fly, przygotowała dla nas palarnia z Lublina – Coffee & Sons. Mieszanka została wybrana w efekcie długotrwałych wewnętrznych badań firmowych w tym także testów konsumenckich.
– podkreśla w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Szultka.

Nasz rozmówca zwraca uwagę, że obiekt jest położny w atrakcyjnej lokalizacji nie tylko pod względem wizualnym. Ujawnia, że już po czterech miesiącach działalności stacja osiągnęła zakładane wyniki sprzedażowe.

Romgaz Bytow wnetrze
Wnętrze stacji Romgaz w Bytowie

Bytów wieżami stoi

Bytów na brak wież nie narzeka. Może pochwalić się zamkiem krzyżackim, który posiada trzy okrągłe baszty oraz tzw. wieżę prochową. Mieści się w nim Muzeum Zachodniokaszubskie. Ponadto w centralnej części miasta istnieje wieża gotycka – pozostałość dawnego kościoła p.w. św. Katarzyny – będąca oddziałem wspomnianego już zamkowego muzeum.

Swoją wieżę ma też Romgaz. W 2021 roku firma zarządzająca stacją poddała obiekt kompleksowemu remontowi – wymieniono deski, orynnowanie oraz opierzenie dachu. Jednak właściciele wciąż zastanawiają się nad odpowiednim zagospodarowaniem wieży.

– Najpierw chcieliśmy otworzyć w tym miejscu restaurację, ale covid pokrzyżował nasze plany. Potem pojawił się projekt otworzenia pracowni z biurkami na minuty. Ostatecznie wieża wciąż czeka na zagospodarowanie.
– zdradza w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Szultka.

Romgaz Bytow gora
Widok na Bytów oraz stację Romgaz

Plany rozwojowe

Właściciele nie ukrywają zadowolenia z inwestycji zrealizowanej w Bytowie. Nie wykluczają, że na podstawie wdrożonego tam konceptu w przyszłości w przyszłości powstaną kolejne stacje Romgaz w standardzie premium.

– Mogę zdradzić, że mamy w planach dużą inwestycję w woj. pomorskim. Zbudujemy stację, market, restaurację oraz pawilony handlowe. W wybranej przez nas lokalizacji istnieje prawie 200-letni dworek. Mamy nadzieję, że nowa inwestycja zrobi na klientach co najmniej tak duże wrażenie, jak ta zrealizowana w Bytowie. Jesteśmy otwarci na współpracę i rozglądamy się za kolejnymi lokalizacjami, które w przyszłości poszerzą naszą sieć. Mamy młody zespół zarządzający stacjami paliw, dzięki któremu możemy skutecznie działać.
– podsumowuje rozmowę z naszą redakcją Tomasz Szultka, członek zarządu firmy Romgaz.

O firmie Romgaz

Marka Romgaz jest obecna na polskim rynku od 30 lat. W tym czasie jej założyciel, Roman Szultka, który początkowo prowadził działalność w segmencie sprzedaży butli LPG, rozwinął prężnie działające rodzinne przedsiębiorstwo. Obecnie oprócz zarządzania siecią 10 stacji paliw, firma zajmuje pozycję jednego z największych niezależnych dystrybutorów LPG w północnej Polsce.

Autor: Edwin Kaniuk

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store maj-czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 11.08.2022
Aktualizacja: 11.08.2022