Ropa tanieje w USA

Udostępnij artykuł

Zapowiedzi dalszych podwyżek stóp procentowych wywołały obawy wśród amerykańskich inwestorów. A to z kolei doprowadziło do sytuacji, w której na giełdzie paliw w Nowym Jorku kolejną sesję z rzędu tanieje ropa.

gielda akcje

Jedna wypowiedź przewodniczącego FED Jerome’a Powella sprawiła, że rynek paliw w USA zachwiał się. Podczas przesłuchania przed Komisją Bankową Senatu USA, Powell zapowiedział, że jeśli dane dotyczące amerykańskiej gospodarki będą wskazywać na konieczność interwencji i podnoszenia stóp procentowych, to Bank Rezerw Federalnych jest gotowy do działania. Zdaniem Powella dalsze podwyżki stóp procentowych będą konieczne, ponieważ presja inflacyjna jest wyższa niż oczekiwano.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka

Ile kosztuje ropa?

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IV kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 77,36 USD, niżej o 0,28 proc., po spadku we wtorek o 3,6 proc.

Ropa Brent na ICE w dostawach na V wyceniana jest po 83,19 USD za baryłkę, w dół o 0,12 proc.

Kiedy posiedzenie FED?

Najbliższe posiedzenie FED odbędzie się 21-22 marca. Analitycy przewidują, że Amerykanów czeka podwyżka o 50 punktów bazowych. Takie prognozy powodują presję na popyt m.in. jeśli chodzi o ropę naftową.

źródło: rp.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 09.03.2023
Aktualizacja: 10.03.2023