Rozwój technologii myjni automatycznych

Udostępnij artykuł

– Technologia automatycznej myjni bezdotykowej LaserWash® ma już stosunkowo długą historię, której początki sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku – mówi Małgorzata Gloeh z firmy K.G.K. – Rok 1984 to opracowanie pionierskiego kompletnego bezdotykowego systemu mycia pojazdów o nazwie "Carefree", która rok później zmienia nazwę na "LaserWash®".

W roku 1989 wprowadzono nowy model o nazwie "LaserWash®4000", który był dostosowany na rynek europejski. W 2000 roku powstał "LaserWash® G5", który był przeznaczony jedynie na rynek amerykański i kanadyjski – dodaje przedstawicielka firmy. – W 2005 roku wprowadzono do produkcji system "LaserWash® M5", który zastąpił europejską wersję "Laserwash®4000". Następnie wrzesień 2009 roku przyniósł najnowszy model pod nazwą "LaserWash®" w technologii Smart™360, który zastąpił wszystkie dotychczasowe modele – wyjaśnia Małgorzata Gloeh.

Od tego czasu automatyczna myjnia bezdotykowa LaserWash® dostępna jest również w Polsce i jest oferowana przez oficjalnego dystrybutora – firmę K.G.K. Według przedstawicieli firmy najnowsza technologia LaserWash® charakteryzuje się m.in. brakiem elementów stalowych w posadzce, precyzyjnym pokryciem auta środkiem chemicznym, obrotowym ramieniem myjącym oraz dostosowaniem kąta nachylenia ramienia względem mytego pojazdu.

Ponadto najnowsze myjnie LaserWash® dysponują systemem usuwania owadów, odpowiednio dobranym czasem działania środka chemicznego, a także systemem wstępnego mycia kół i progów pojazdu. W urządzeniach zastosowano również systemem błyskawicznego suszenia Flash Dry, wyposażony w trzy lub cztery dysze suszące o mocy 5,5kW każda.

Ważnym elementem myjni LaserWash® są również systemy komunikacji z klientem. Informacje o tym na jakim etapie jest sam proces są przekazywane w jasny i czytelny sposób za pomocą technologii LED.
Projektanci myjni pomyśleli również o osobach zarządzających przedsiębiorstwem. Urządzenia wyposażono w monitoring funkcji z pozycji przeglądarki internetowej, w możliwość zarządzania i ustawiania parametrów urządzenia bez dodatkowego oprogramowania. Ponadto istnieje możliwość wysyłania raportów w formie wiadomości e-mail, a także sterowania funkcjami urządzenia za pomocą pilota.

Opublikowano: 03.10.2010
Aktualizacja: 03.10.2010