Shell łączy siły z Elocity

Udostępnij artykuł

Ta wiadomość ucieszy nie tylko kierowców biznesowych i flotowych – w aplikacji Shell Recharge widoczne są już stacje z aplikacji Elocity. Współpracę obu firm docenią również posiadacze Shell Card EV, którzy mogą korzystać ze stacji z aplikacji Elocity wyposażonych moduł RFID.

Shell Elocity

Shell Card EV

Shell Card EV została oddana w ręce menedżerów flot pod koniec 2021 roku. Dzięki niej kierowcy aut elektrycznych mogą korzystać z prawie 2300 punktów ładowania zlokalizowanych na terenie całej Polski. Mogą korzystać także z prawie 300 tys. punktów dostępnych w 33 innych krajach. W połączeniu z aplikacją Shell Recharge i Shell Fleet Club jest to duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu. Zwłaszcza dla firm międzynarodowych oraz krajowych stawiających na transport zeroemisyjny.

Hybrydowa karta flotowa Shell Card EV jest kierowana do flot elektrycznych, hybrydowych i mieszanych, niosąc ze sobą szereg korzyści. Dzięki niej kierowcy mają dostęp m.in. do ładowania samochodów elektrycznych, tankowania paliw tradycyjnych, możliwości uiszczania opłat drogowych, myjni samochodowych oraz oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell.

Przede wszystkim jednak Shell Card EV jest pierwszym tego typu produktem dostępnym na rynku polskim, wychodzącym naprzeciw potrzebom flot elektrycznych i mieszanych. Karta wykorzystuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu za pośrednictwem chipa RFID, który zapewnia dostęp do rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych, autoryzacji i rozliczeń transakcji.

Rozwijamy się bardzo dynamicznie, aby dać naszym klientom coraz lepszą dostępność i zasięg naszych usług. Od początku roku powiększyliśmy liczbę punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce o ponad 100 proc. Floty elektryczne stają się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla firm. Obecnie dajemy dostęp do największej liczby punktów ładowania i jesteśmy głównym partnerem w procesie przechodzenia na elektromobilność.
– mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań flotowych w Shell Polska.

Shell i Elocity razem dla rozwoju elektromobilności

Szybki wzrost liczby klientów flotowych korzystających z transportu elektromobilnego zauważa również Elocity. Firma na co dzień oferuje im szereg opcji i udogodnień, wśród których są również karty RFID wprowadzone w 2021 roku. Ale spółka jest bardzo otwarta na propozycje partnerów, które dzięki wspólnym działaniom mogą poszerzyć rynek EV w Polsce.

Shell to kolejny z dużych graczy, z którym łączymy nasze siły. Od dłuższego czasu z powodzeniem współpracujemy z DPD Polska, dla których wykonaliśmy innowacyjne huby ładowania. Wraz firmami AstraZeneca i Lease Plan wdrażamy pionierski program ambasadorski, a spółkę Budimex Mobility wspieramy w realizacji ambitnych planów rozwoju od podstaw. Ciągle sprawdzamy innowacyjne na polskim rynku rozwiązania, jak na przykład stacje ładowania połączone z reklamą digitalową, które obsługujemy we współpracy z PureCity. Współpraca z Shell to kolejny krok w rozwoju elektromobilności w Polsce. Cieszę się, że tak aktywnie bierzemy w nim udział – podsumowuje Michał Baranowski, CEO Elocity

Źródło: Shell Polska / Elocity

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 09.11.2022
Aktualizacja: 10.11.2022