Shell szuka gruntów pod nowe stacje

Udostępnij artykuł

Tereny zlokalizowane w miastach powinny mieć powierzchnię od 1200 m kw. do 0,7 ha (preferowana pow. to 3 tys. m kw). Działka powinna charakteryzować się regularnym kształtem i leżeć przy głównych ulicach o dużym natężeniu ruchu (średnia dobowa ponad 20 tys. pojazdów). Ponadto działka powinna mieć łatwy wjazd i wyjazd na główną ulicę. Teren musi być dobrze widoczny. Najlepsza lokalizacja działki to okolice dużych osiedli mieszkaniowych, centrów handlowych, biurowców, centrów logistycznych i magazynów oraz nowo powstałych dzielnic. Preferowane będą działki położone w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

Tereny drogowe z kolei powinny mieć powierzchnię od 3 tys. m kw. do 2 ha (preferowana pow. to 5 tys. m kw.). Tak samo jak w lokalizacjach miejskich działka musi mieć łatwy wjazd i wyjazd na główną drogę oraz regularny kształt. Ponadto działki te powinny być zlokalizowane przy drogach krajowych, drogach ekspresowych, autostradach, dużych skrzyżowaniach i rondach. Mogą to być obiekty już istniejące. W pierwszej kolejności będą brane pod uwagę tereny położone przy drogach o numerach jedno lub dwucyfrowych.

W przypadku przejęcia już istniejących stacji koncern jest zainteresowany długoterminowymi (minimum 15-letnia) dzierżawami.

W Polsce Shell posiada 296 stacji paliw (dane na I kwartał 2010 roku). Jak zapewnia biuro prasowe spółki, aktywa Shell w Polsce nie są przeznaczone do sprzedaży. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Shell sprzedał stacje paliw i rafinerię m.in. w Szwecji.