Sieć paczkomatów® InPost przekroczyła 13.000

Udostępnij artykuł
InPost rozbudował sieć Paczkomatów®, która przekroczyła już 13.000 lokalizacji. Maszyna nr 13.000 została uruchomiona w Sopocie i jest autonomiczna – posiada panele fotowoltaiczne i działa w oparciu o zasilanie słoneczne.

To nowoczesne urządzenie firma instaluje w miastach w ramach programu „Green City”. A dołączyły już do niego Łódź, Kraków, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra. Natomiast do końca roku program obejmie kilkadziesiąt miast w Polsce. InPost jako pierwsza firma w Polsce startuje z Paczkomatami® zasilanymi prawdziwie zieloną energią.

Zainteresowanie dostawami przesyłek dla e-commerce rośnie skokowo, szybciej niż jakiekolwiek prognozy. Podobnie, jak wymagania konsumentów w tym zakresie – chcą odbierać paczki wygodnie, blisko i o dowolnej godzinie. Nie chcą się czuć ograniczani i nie chcą długo czekać na swoje zakupy. Takie wygórowane kryteria jest w stanie spełnić operator, który ma odpowiednio szeroką i dobrze zorganizowaną sieć punktów odbioru oraz doskonałą logistykę. Gęsta sieć to więcej niż kilka tysięcy w kraju wielkości Polski, Francji czy Hiszpanii.

InPost chce być pierwszym operatorem logistycznym w Europie, który osiągnie taki cel na kilku rynkach równolegle. Uruchamiamy nową fabrykę Paczkomatów® i stawiamy na wdrożenia naszych maszyn na dużą skalę w Europie. Polska – to na tle większości państw, które dopiero odkryły niezwykłe doświadczenie odbioru przesyłek w Paczkomatach® – rynek dojrzały, zaawansowany i generujący najwyższe obroty. Ale jestem przekonany, że inne kraje, w których rozwijamy sieć InPost, w przewidywalnej perspektywie osiągną podobny poziom. Teraz rozpoczynamy kolejną rewolucję. Instalujemy jako pierwsi w Polsce w pełni autonomiczne maszyny z panelami fotowoltaicznymi – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.