Sieć stacji Avia wspiera fundację DOM Dbamy o Młodych

Udostępnij artykuł

Sieć stacji Avia, zarządzana przez Grupę Unimot, nawiązała współpracę z Fundacją DOM Dbamy o Młodych. Przez cały czerwiec część zysków ze sprzedaży oferty napojów gorących na stacjach Avia przeznaczona będzie na sfinansowanie projektu „Stop hejt, start respect” edukującego młodych ludzi w temacie szkodliwości hejtu.

avia fundacja dom

Według raportu Fundacji Batorego „Mowa nienawiści, mowa pogardy” 75,2 proc. młodzieży spotkało się
z hejtem w trakcie rozmów, a aż 95,6 proc. młodzieży spotkało się z hejtem w sieci. W związku z tym, sieć stacji paliw Avia, w ramach działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, postanowiła wesprzeć Fundację DOM Dbamy o Młodych prowadzącą projekt „Stop hejt, start respect”. Celem webinarów, organizowanych przez Fundację w ramach projektu, jest uświadamianie młodych ludzi na temat szkodliwości hejtu, identyfikowania hejterskich zachowań i sposobów radzenia sobie z nimi.

Bardzo się cieszę, że możemy wesprzeć tak wartościowy projekt. Jak pokazują badania, żyjemy w świecie,
w którym niemalże każdy młody człowiek zetknął się ze zjawiskiem hejtu w internecie, dlatego działania Fundacji DOM Dbamy o Młodych, która podjęła ten temat, są dzisiaj bardzo ważne. W związku z tym zachęcamy naszych klientów do skorzystania z naszej oferty Eat&Go na stacjach sieci Avia, ponieważ przez cały czerwiec będziemy się dzielić częścią zysku z Fundacją DOM prowadzącą projekt „Stop hejt, start respect” – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

Na podstawie nawiązanej współpracy sieć stacji paliw Avia przekaże fundacji DOM Dbamy o Młodych
na finansowanie projektu “Stop hejt, start respect” 10 proc. zysku ze sprzedaży napojów gorących z oferty stacji własnych AVIA. Działanie to wpisuje się w jeden z celów wyznaczonych w Strategii ESG Grupy Unimot, jakim jest wsparcie rozwoju społecznego i młodych talentów.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa marzec kwiecien okladka tekst

źródło: Unimot

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 02.06.2023
Aktualizacja: 02.06.2023