Sklep na stacji: Ekologiczny płyn do chłodnic

Udostępnij artykuł

Płyn do chłodnic ELC marki Carifil nie zawiera boranów, które są uznawane za rakotwórcze, a także krzemianów, fosforanów, amin i azotynów. Kosmetyk jest oparty na kwasach organicznych (OAT), które znacznie wydłużają żywotność płynu w układzie chłodzenia samochodu. Płyn, jak zapewnia producent, chroni elementy z gumy i tworzyw sztucznych auta. Zastosowana zaś technologia inhibitorów korozji zapewnia ochronę antykorozyjną wszystkich metali i stopów używanych w systemach chłodzenia w nowoczesnych silnikach.

Płyn Carifil jest całoroczny, szczególnie jest polecany do chłodnic aluminiowych. Producent zaleca wymianę płynu co 120 000 kilometrów. Rekomendowana cena 1 l płynu to 10,75 zł, a dwóch – 17, 95 zł. . Za cztery litry zapłacimy 36,95 zł.

Szwedzka Grupa Kemetyl zajmuje się m.in. produkcją i dystrybucją płynów i kosmetyków samochodowych, a także środków czystości. Firma powstała w 1918 r. i niedługo będzie obchodziła jubileusz 100-lecia istnienia. Kemetyl obecnie działa w 16 krajach i zatrudnia ponad 300 pracowników. Firma jest jedną z największych grup o takim profilu działalności w Europie. Kemetyl posiada linie produkcyjne w Holandii, Norwegii i Szwecji. W Polsce Kemetyl zajmuje się dystrybucją produktów Shell, a także produktów własnych firmy – głównie artykułów do samochodowców – środków konserwujących, płynów i dodatków do paliw.

Opublikowano: 20.09.2010
Aktualizacja: 20.09.2010