Sklep na stacji: Stock wprowadza nowy gin

Udostępnij artykuł

– Pierwszym etapem wprowadzenia naszego ginu na rynek polski będą sklepy wielko powierzchniowe – informuje Ewelina Szymezko, przedstawicielka grupy Stock Polska. – Najprawdopodobniej jednak już niedługo alkohol ten będzie dostępny także na stacjach benzynowych – dodaje.

Jak zapewnia producent, wprowadzany do naszego kraju alkohol ma delikatny i orzeźwiający smak owoców jałowca. Stock Gin jest rozlewany w grawerowane, kwadratowe butelki o pojemności 0,7 litra. Sugerowana cena detaliczna wynosi 34,99 zł.

Alkohol to jeden z tych produktów FMCG, które są najchętniej kupowane na stacjach paliw. Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę badawczą Nielsen Polska, w pierwszych czterech miesiącach 2010 roku udział alkoholu w koszyku FMCG na stacjach operatorów niezależnych wyniósł 36 procent. To o 5 procent więcej niż analogicznym okresie 2009 roku i 7 procent więcej niż w całym 2009 roku. Podobna sytuacja jest w przypadku sieci stacji paliw, gdzie sprzedaż alkoholu także rośnie, choć nieco wolniej.

Od 2007 roku Stock Polska/Polmos Lublin stanowi część międzynarodowej firmy Stock Spirits Group. Firma należy do trójki największych producentów alkoholu w Polsce. Specjalność spółki to wódki gatunkowe: Żołądkowa Gorzka, rodzina wódek Lubelska (Żurawinówka, Wiśniówka, Miodówka, Orzechówka, Jarzębiak, Malinówka), Balsam Kresowy, Ajerkoniak z wanilią oraz dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się m. in.: Czysta de Luxe – jedna z najlepszych wódek czystych w Polsce i Orkisz – wódka premium. Wiele z tych produktów jest dostępnych na stacjach paliw.

Opublikowano: 29.09.2010
Aktualizacja: 29.09.2010