Spar Polska będzie mieć nowego właściciela?

Udostępnij artykuł

Firma The Spar Group poinformowała, że rozpoczyna poszukiwania inwestora, któremu sprzeda sieć sklepów Spar w Polsce. Marka Spar obecna jest m.in. na stacjach paliw Avia. Pod marką Spar Express oraz Spar działa już 45 sklepów na stacjach. Ostatnio firma uruchomiła całodobowy market Spar na stacji w Wysogotowie pod Poznaniem.

spar express malbork

W ciągu ponad roku otworzyliśmy ponad 40 nowych placówek Spar Express na stacjach Avia. To średnio jedna na dwa tygodnie. Widać więc sprawność naszej ekspansji oraz duże zaangażowanie we współpracę z naszym partnerem, jakim są stacje Avia. Nasza synergia potwierdza się systematycznie i widzimy, jak dobrze klienci przyjmują sklepy Spar Express oraz ich atrakcyjny asortyment, który cały czas poszerzamy. Ostatnio wprowadziliśmy do oferty soki oraz dania gotowe Fresh to go at Spar, które świetnie wpisują się w model biznesowy sklepów funkcjonujących przy stacjach paliw. Nasza strategia rozwoju w segmencie Express – czyli w punktach tranzytowych i na stacjach paliw jest z sukcesem realizowana, tak jak zapowiadaliśmy – informował Wayne Hodson, prezes zarządu Spar Polska.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

Obecnie spółka informuje, że zespół zarządzający i pracownicy Spar będą nadal pracować zarówno nad wzrostem, jak i rozwojem działalności Spar w Polsce. W celu zapewnienia dalszej obecności marki Spar w Polsce, bezpieczeństwa kontrahentów, partnerów detalicznych oraz zespołu w Polsce, jak również utrzymania obecnego polskiego biznesu Spar, The Spar Group potwierdziła, że nadal będzie zapewniać wymagane wsparcie dla Spar Polska do czasu sfinalizowania procesu znalezienia odpowiedniego i wiarygodnego inwestora.

Od maja do września na stacjach Avia otwarto placówki Spar Express w Rększowicach, Pilchowicach i Kamyku (woj. śląskie), Częstochowie przy ul. Dębowej, Tarnowie przy ul. Spokojnej, Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej, miejscowości Chojny (woj. wielkopolskie) oraz w Łodzi przy ul. Rzgowskiej. Wszystkie sklepy oferują kawę oraz ciepłe dania, kanapki i zapiekanki w strefie Eat&Go.

źródło: Spar

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 28.09.2023
Aktualizacja: 28.09.2023