Spółka koncernu bp będzie sprzedać energię elektryczną Microsoftowi

Udostępnij artykuł

Lightsource bp, spółka należąca do koncernu bp, podpisała z koncernem Microsoft długoterminową umowę sprzedaży energii elektrycznej (PPA) produkowanej z projektu fotowoltaicznego. Podpisanie tej umowy stanowi przełomowy krok dla obu firm, ponieważ to pierwszy tego typu kontrakt zawarty w Polsce.

lightsourcebp microsoft

Produkcja energii elektrycznej w Polsce jest jedną z bardziej emisyjnych w Unii Europejskiej, dlatego energia odnawialna odgrywa kluczową rolę w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych w kraju i całym regionie. Zawarcie długoterminowej umowy PPA na odbiór energii z farmy PV o mocy 40 MW umożliwi zasilanie Krajowego Systemu Elektroenergetycznego w bezemisyjną, zieloną energią elektryczną. Wspiera również cel Microsoftu – zasilanie w 100 % bieżącej działalności zieloną, czystą energią do 2025 roku.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

Energia słoneczna ma do odegrania ogromną rolę w transformacji energetycznej Polski. W ciągu ostatnich dwóch lat, od kiedy Lightsource bp rozpoczął działalność w Polsce, nasz zespół zbudował portfel projektów PV o łącznej mocy ok 2.5 GW. Umowa z Microsoftem jest kolejnym wkładem naszej firmy w ekologiczną przyszłość Polski i wspiera nasz cel, jakim jest wspieranie dekarbonizacji rozwijającej się polskiej gospodarki” – podkreśliła Kareen Boutonnat, dyrektor generalna Lightsource bp na Europę i region Azji i Pacyfiku.

Aktywność Microsoft Azure systematycznie się rozwija i rozszerza na nowe regiony. Cieszymy się, że możemy zrealizować naszą pierwszą umowę z Lightsource bp, dzięki której możemy przyspieszyć dekarbonizację polskiej gospodarki i wypełnić nasze zobowiązanie do bycia bezemisyjnym do 2030 roku – powiedział Adrian Anderson, dyrektor generalny ds. energii odnawialnej i bezemisyjnej w Microsoft.

źródło: Lightsourcebp

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 21.09.2023
Aktualizacja: 21.09.2023