Spółka z GK Orlen promuje Vervę

PKN Orlen inwestując w sport wzmacnia rozpoznawalność marki w kraju i za granicą. Spółka z Grupy Kapitałowej – Orlen Paliwa została sponsorem tytularnym warszawskiego klubu siatkarskiego. W ramach podpisanej umowy wicemistrzowie Polski od najbliższych zawodów będą występować pod nazwą Verva Warszawa Orlen Paliwa, promując jedną ze sztandarowych marek.

Umowa sponsorska podpisana przez Orlen Paliwa i Projekt Warszawa zakłada wsparcie drużyny siatkarskiej przez trzy sezony. W jej ramach promowane będą marki Orlen Paliwa, Verva, BAQ oraz Ekoterm.

– Sponsoring sportowy traktujemy jako inwestycję. Dotyczy to również naszych spółek z Grupy Kapitałowej Orlen. Aktywność w tym obszarze przynosi korzyści obu stronom. To skuteczny kanał komunikacji z otoczeniem oraz wsparcie sprzedaży i wizerunku. Z kolei  sportowcy, kluby czy też całe dyscypliny uzyskują niezbędną dla rozwoju pomoc finansową. Współpraca spółki Orlen Paliwa z Projektem Warszawa to element naszej strategii, nakierowanej na budowanie rozpoznawalności konkretnych marek. W tym przypadku jest to Verva – mówi Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów PKN Orlen.

Koncern w rozwój polskiej siatkówki angażuje się od blisko dekady. Wspiera reprezentację Polski w siatkówce halowej i plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych, co przekłada się na odnoszone przez drużyny sukcesy.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Spółka buduje swoją pozycję poprzez sponsoring sportowy od wielu lat. W 2009 roku utworzyła Grupę Sportową Orlen, do której należy już ponad 40 utytułowanych sportowców, m.in. wielokrotni mistrzowie i medaliści najważniejszych imprez lekkoatletycznych – igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, rozgrywanych zarówno na halach, jak i otwartych stadionach. Członkami grupy są m.in: Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski, złoci medaliści i rekordziści Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 m (Birmingham 2018), srebrny medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce Piotr Lisek (Londyn 2017), Mistrzyni Europy w biegu na 1500 m Angelika Cichocka (Amsterdam 2016) i Agata Ozdoba-Błach, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w judo.

PKN Orlen finansuje także inne dyscypliny sportu. W barwach funkcjonującego od 20 lat Orlen Teamu występują zawodnicy reprezentujący cross country, enduro, karting, Formułę 1, rajdy samochodowe, WRC, żużel i motoparalotniarstwo. Spółka wspiera jedyny profesjonalny zespół rajdowy cross country w Polsce, którego członkowie uczestniczą w najtrudniejszych i najbardziej wymagających rajdach, w tym kluczowym i prestiżowym Rajdzie Dakar. Do Orlen Teamu należą także inni sportowcy, doskonale znani również poza granicami kraju, m.in. Robert Kubica i Jakub Przygoński.

Na wsparcie spółki mogą liczyć też kluby sportowe z Płocka. PKN Orlen jest sponsorem generalnym drużyny piłki ręcznej SPR Wisła Płock oraz piłki nożnej klubu Wisła Płock. Zaangażowanie się w sponsoring tych zespołów ma nie tylko wymiar biznesowy. To projekt związany ze społeczną odpowiedzialnością i współtworzony z płocką społecznością.

Swoją rozpoznawalność poprzez sport PKN Orlen buduje nie tylko w kraju, ale też za granicą. W Czechach wspiera klub hokejowy, w Niemczech jest obecny w piłce ręcznej, a na Litwie sponsoruje klub koszykarski.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.