Startek poszerza zakres usług

Udostępnij artykuł

– Ze spółki stricte zbiornikowej przekształciliśmy się w spółkę serwisową stacji paliw dostarczającą całą technologię od zbiornika do dystrybutora w tym również systemy pomiaru ilości paliwa z zbiornikach. W ten sposób na bazie wykwalifikowanych pracowników mogliśmy przetrwać dwa ostatnie lata kiedy to rynek w zakresie modernizacji zbiorników niemal zamarł – informuje Pan Startek.

Przedsiębiorstwo Technologii Innowacyjnych Startek spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie, specjalizuje się w modernizacji wszelkiego rodzaju zbiorników do składowania materiałów ciekłych zapalnych systemem WB PTI. System umożliwia przebudowę zbiornika stosownie do wymagań przewidzianych prawem dozoru technicznego oraz prawem ochrony środowiska.

System oferowany przez firmę składa się z elastycznej membrany przeciwprzeciekowej umieszczonej wewnątrz zbiornika tworzącej tzw. międzyprzestrzeń kontrolną oraz z zespołu monitorowania podciśnienia, którego głównym składnikiem jest podciśnieniowy wykrywacz nieszczelności. W razie ewentualnego pojawienia się w metalowym płaszczu zewnętrznym lub w wewnętrznej membranie nieszczelności, spowodowanej pęknięciem lub korozją, następuje natychmiastowa zmiana podciśnienia w międzyprzestrzeni kontrolnej, (tj. w przestrzeni między wewnętrznym i zewnętrznym płaszczem zbiornika), która to zmiana sygnalizowana jest optycznie i akustycznie przez układ monitorowania.

Zalety systemu WB PTI:

•brak prac budowlanych
•szybkość procesu
•oszczędności finansowe (1/3 kosztów w stosunku do wymiany zbiornika)
•długi okres gwarancji; 15 lat
 

Opublikowano: 27.09.2010
Aktualizacja: 27.09.2010