Statoil: Bezpieczeństwo na drogach najważniejsze

Udostępnij artykuł

Tydzień Dobrego Ciśnienia jest najważniejszą częścią VI edycji ogólnopolskiej akcji Michelin "Ciśnienie pod kontrolą".

– W tym roku pracownicy naszych stacji i pracownicy Michelin będą mierzyć ciśnienie na 30 wybranych stacjach Statoil. Z pełnym przekonaniem organizujemy kolejną, już szóstą edycję "Ciśnienia pod kontrolą", gdyż ubiegłoroczna akcja pokazała, że 71 proc. polskich kierowców ma nieprawidłowe ciśnienie. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się zachęcić do sprawdzenia ciśnienia jeszcze większą liczbę kierowców. Chcemy jednocześnie uświadamiać wszystkim kierowcom jak ważne dla bezpieczeństwa drogowego jest prawidłowe ciśnienia w oponach – powiedziała Krystyna Antoniewicz-Sas, rzecznik prasowy Statoil Poland.

Celem akcji "Ciśnienie pod kontrolą" jest wzrost świadomości kierowców dotyczącej wpływu ciśnienia w oponach na bezpieczeństwo drogowe. Jak wynika z opublikowanych dzisiaj wyników badań PENTOR przeprowadzonych na zlecenie Michelin Polska, 53 proc. kierowców regularnie (raz na kwartał lub częściej) sprawdza ciśnienie w swoich oponach oraz ich stan. Teraz Michelin sprawdzi to w praktyce.

Od początku akcji, czyli od 2006 roku, zmierzyliśmy ciśnienie w oponach około 30 000 aut i w ponad 60-70 proc. przypadków okazywało się, że jest ono nieprawidłowe – mówi Iwona Jabłonowska, koordynator akcji z Michelin Polska. – W tym roku chcemy zmierzyć ciśnienie opon w ponad 15 000 samochodów i z niecierpliwością czekamy na wyniki pomiarów, które podsumujemy bezpośrednio po zakończeniu akcji.

Opublikowano: 04.10.2010
Aktualizacja: 04.10.2010