Szacunkowe wyniki Unimot za 2Q2021

Udostępnij artykuł
Unimot, notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za II kwartał 2021 r. Według wstępnych danych skonsolidowana EBITDA skorygowana za II kwartał 2021 r. wyniosła 16,6 mln zł.

Zgodnie z szacunkami, skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Unimot wyniosły w II kwartale 2021 r. 1 685,8 mln zł i były o 72 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skonsolidowana EBITDA skorygowana (o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego, uzasadnione przesunięcia) ukształtowała się na poziomie 16,6 mln zł, co oznacza wypracowanie w pierwszej połowie roku 60 proc. bieżącej prognozy na cały
2021 r.

Jesteśmy zadowoleni z rezultatu osiągniętego w II kwartale br. Cieszą nas sukcesy w naszym głównym biznesie, czyli obszarze oleju napędowego, gdzie osiągnęliśmy wyższe niż w II kwartale ubiegłego roku oraz wyższe od założeń wolumeny i marże. Także sieć detaliczna Avia z miesiąca na miesiąc notuje lepsze wyniki i pobija rekordy sprzedaży. Wyzwania z kolei pojawiły się przede wszystkim w biznesie biopaliw, fotowoltaice i hurtowym handlu energią – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

Szacunki dokonane zostały według najlepszej wiedzy zarządu na dzień ich sporządzania i mogą ulec zmianie. Ostateczne dane zostaną przekazane do wiadomości publicznej w raporcie za II kwartał 2021 r., który zgodnie z przyjętym harmonogramem zostanie opublikowany 24 sierpnia 2021 r.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.08.2021
Aktualizacja: 05.08.2021