Tarnów: Poszukiwany sprawca napadu na stację

Udostępnij artykuł

Do pomieszczenia stacji paliw wszedł mężczyzna, uderzył 72-letniego pracownika stacji w głowę i zrabował z szuflady 800 zł. Rabuś miał twarz zakrytą kapturem. Policji dotychczas nie udało się schwytać sprawcy tego napadu. Jest to pierwszy tego typu przypadek w Tarnowie od kilku miesięcy.

Tarnowska policja podała rysopis sprawcy. Poszukiwany jest młody mężczyzna, wzrostu ok. 180 cm, szczupłej budowy ciała. W dniu napadu mężczyzna był ubrany w szarą bluzę z kapturem, granatowe spodnie typu jeans, miał na sobie sportowe buty. Policja prosi o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie (telefony: 997 lub 14-628-12-05).

Według danych Komendy Głównej Policji w pierwszym półroczu 2010 roku doszło do niemal trzech tysięcy przestępstw na stacjach paliwowych. Najwięcej naruszeń prawa dotyczyło kradzieży cudzej rzeczy oraz włamań. Poza tym na stacjach paliw dochodziło także do przestępstw rozbójniczych i narkotykowych Zanotowano także kilkadziesiąt bójek i pobić oraz kradzieży samochodów.

Największa wykrywalność – 95 proc. – dotyczyła przestępstw narkotykowych. Wykryto także niemal 87 proc. sprawców bójek i pobić. Przestępstwa rozbójnicze wykryto w 66,4 proc. Jeżeli chodzi o kradzież rzeczy cudzych, to wykrywalność wyniosła 40,8 proc. Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku włamań i kradzieży samochodów, gdzie wykrywalność wyniosła odpowiednio 37,3 proc. oraz 20 proc.

Opublikowano: 29.09.2010
Aktualizacja: 29.09.2010