Unimot rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

Pomimo pandemii Grupa Unimot wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych Avia do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

Unimot poszerza swoje działania i wchodzi z produktami marki Avia na kolejny rynek. Grupa postanowiła zastosować w Rumunii podobny model biznesowy jaki rozwija od 3 lat na Ukrainie, a więc dystrybucji olejów Avia.

– Rumunia to obiecujący kraj dla działalności naszej grupy. To spory rynek, o dużej konsumpcji wewnętrznej. Wprowadzenie programu odbudowy gospodarki po pandemii i przyznanie funduszy zaowocuje z pewnością dużym odbiciem ekonomicznym. Jak podają źródła otrzyma na ten cel dwukrotnie większy fundusz z UE niż Polska. To co dodatkowo skłoniło nas do ekspansji działań na tym rynku, to mocno rozwijający się przemysł motoryzacyjny, który obecnie jest jednym z najbardziej dochodowych sektorów gospodarki rumuńskiej. Na chwilę obecną wchodzimy z olejami, ale nie wykluczamy rozwoju innych segmentów naszej działalności na tym rynku – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

Firma podpisała strategiczną umowę o współpracy z jednym z czołowych i doświadczonych rumuńskich partnerów z branży motoryzacyjnej.

Grupa Unimot współpracuje z renomowanymi europejskimi producentami olejów, dzięki czemu oferowane produkty spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe oraz cieszą się zaufaniem klientów. Oleje Avia to bardzo popularne, jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie olejów silnikowych w Europie. Sprzedawane są we wszystkich krajach, gdzie działają spółki wchodzące w skład zrzeszenia Avia (16 krajów UE). Można je również spotkać w krajach poza Europą, czyli tam, gdzie działa obecnie Unimot (np. Chiny).

Dostawa na terytorium Rumunii rozpocznie się w ciągu dwóch – trzech tygodni.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.