W Porcie Lotniczym Wrocław naładujesz samochód elektryczny z Elocity

Udostępnij artykuł

Na terenie portu lotniczego zainstalowana została szybka stacja DC o mocy 60 kW. W ścisłej okolicy wrocławskiego lotniska stacji o takich parametrach nie ma jeszcze zbyt wiele.

stacja ladowania lotnisko wroclaw

Jak informują przedstawiciele Elocity, odbierając czy przywożąc kogoś zwykle pojawiamy się nieco wcześniej, a teraz tę chwilę możemy wykorzystać na podładowanie auta. Jednym z lotnisk, które zdecydowało się na ustawienie na swoim terenie stacji ładowania, jest Port Lotniczy Wrocław, z którego usług tylko w zeszłym roku skorzystało 2,9 mln pasażerów.

Na podróżach znamy się bardzo dobrze. I widzimy, że elektromobilność zaczyna być ich istotnym elementem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu z Portu Lotniczego Wrocław. – Pojawienie się na naszym terenie szybkiej stacji ładowania EV to naturalny efekt nie tylko konieczności sprostania wymogom legislacyjnym, ale także wyjście naprzeciw potrzebom osób korzystających z naszych usług i ich rodzin. To również ułatwienie dla naszych pracowników i współpracujących z nami firm, zorientowanych na transport zeroemisyjny – dodaje Sztucki.

Wrocław jest kolejnym lotniskiem, na którym znaleźć można stacje ładowania dostępne w aplikacji Elocity.

W krajach o bardziej rozwiniętej infrastrukturze EV stacje ładowania w pobliżu portów lotniczych to standard. W Polsce zarządcy lotnisk również widzą ten trend i się w niego wpisują, a my z przyjemnością wspieramy ich technologią Elocity – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity.

Stacje ładowania dostępne w aplikacji Elocity działają także przy lotniskach w Gdańsku i w Krakowie.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa marzec kwiecien okladka tekst

źródło: Elocity

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 11.05.2023
Aktualizacja: 11.05.2023