Wiceprezes Unimot: Rok 2020 był dla nas przełomowy

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS – RAPORT 2021] Dla rynku stacji paliw Grupa Unimot specjalizuje się w dostawach oleju napędowego oraz gazu LPG. Pomimo nadal trwającej pandemii zaopatrzenie stacji paliw, które współpracują z Grupą Unimot przebiega bez żadnych utrudnień – pisze na łamach Liderzy Rynku – Dostawcy dla stacji paliw – RAPORT 2021 Robert Brzozowski, wiceprezes zarządu ds. handlowych Unimot.

Cały czas importujemy do Polski wysokiej jakości olej napędowy między innymi drogą morską, a następnie transportem kolejowym dostarczamy go do baz paliwowych PERN i Tanquid na terenie całego kraju, skąd trafia on bezpośrednio do naszych klientów. Podobnie ma się sytuacja z gazem LPG, jego import przebiega bez zakłóceń i nasi klienci mogą liczyć na stałą realizację wszystkich zamówień. Natomiast jeżeli chodzi o cały polski sektor paliwowy i sytuację dostaw dla stacji paliw to określiłbym ją jako stabilną.

Rok 2020 był najlepszym historycznie rokiem dla Grupy Unimot zarówno pod względem osiągniętych wyników finansowych, jak i wolumenów sprzedanego paliwa. Odnotowaliśmy zwiększenie sprzedaży o około 30 proc. r/r i to pomimo trwającej pandemii, co jest moim zdaniem ogromnym sukcesem i pokazuje nasz profesjonalizm i umiejętność szybkiego odnalezienia się w trudnych sytuacjach.

Jeżeli chodzi o same dostawy paliw to rok 2020 był dla nas także przełomowy, gdyż Grupa Unimot miała okazję przetrzeć swoje pierwsze szlaki w dostawach ropy naftowej na rynek Europy Środkowo Wschodniej. W ty celu powołaliśmy do życia spółkę 3 Seas Energy, która potrafi skutecznie dostarczyć ropę naftową z terytorium USA do regionu pomiędzy morzami Bałtyckim, Czarnym i Śródziemnym.

Największym wyzwaniem na rok 2021 będzie utrzymanie podobnego poziomu sprzedaży jak w historycznym dla nas roku 2020, gdyż może to utrudniać kondycja polskiej gospodarki, która cały czas zmaga się z różnymi obostrzeniami wywołanymi pandemią. Z naszego punktu widzenia kluczowe będzie utrzymanie limitów kredytów kupieckich dla naszych klientów, aby zapewnić im wsparcie handlowe i stałe dostawy paliw.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 07.04.2021
Aktualizacja: 07.04.2021