Właściciel Circle K chce przejęć Carrefour

We wtorek 12 stycznia 2021 r. kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard, właściciel między innymi marki Circle K, potwierdziła oficjalnie zainicjowanie rozmów z francuską firmą Carrefour, na temat dokonania transakcji, której zakres wciąż jest przedmiotem rozmów. Kandayjska spółka oferuje 20 euro za jedną akcję Carrefour.

W środę 13 stycznia 2021 r. fundusz opublikował oświadczenie, w którym poinformował o złożeniu Carrfourowi niewiążącej propozycji zakupu akcji Carrefour. Oferta Alimentation Couche-Tard to 20 euro za jedną akcję Carrefour. W ostatnim roku akcje Carrfour średnio wyceniano na ok. 16,5 euro. Po środowym komunikacje Alimentation Couche-Tard, akcje francuskiego operatora sklepów w szczytowym momencie osiągały ok. 17,5 euro.

Rozmowy nie są zobowiązujące i na obecnym etapie nie da się przewidzieć ich rezultatu.

Także w środę Grupa Carrefour potwierdziła fakt nawiązania rozmów z kanadyjskim funduszem. W komunkacie zaznaczono jednak, że „dyskusje są bardzo wstępne”.

Alimentation Couche-Tard Inc. to jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Akcje Alimentation Couche-Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE). W Polsce jest głównie znana od 2012 roku, kiedy to zakupiła sieć stacji Statoil.

 Grupa Carrefour to wieloformatowa sieć ok. 12 300 sklepów w ponad 30 krajach.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– GRUDZIEŃ 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.