Właściciele stacji preferują podział zbiorników

Udostępnij artykuł

– W ostatnim roku nasza firma zmodernizowała około 40 zbiorników, były to zbiorniki
o pojemnościach od 5 m sześc. do 60 m sześc. , zakres modernizacji zbiorników obejmował zarówno wstawienie drugiego stalowego płaszcza jak i np. dzielenie zbiorników na wielokomorowe – dodaje przedstawiciel firmy FHPU. Firma FHPU Zbiorniki Paliwowe zajmuje się szeroka rozumianą modernizacją stacji paliw, w tym w szczególności zbiorników paliwowych do obowiązujących norm środowiskowych.

– Ciężko powiedzieć w jakich głównie miastach wykonujemy modernizacje ponieważ wykonujemy je na terenie całego kraju – od Szczecina po Sanok, od Wrocławia po Olsztyn, zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach czy wioskach – informuje Sebastian Zubowicz.

Z usług firmy FHPU Zbiorniki Paliwowe korzystają zarówno stacje sieciowe jak i niezależne, choć przede wszystkim niezależne – bywa tak, że przedsiębiorca posiada np. trzy stacje, z tego jedna z nich jest przystosowana pod stację sieciową.

Dodatkowo należy wspomnieć, że wobec trudności wielu właścicieli baz i stacji paliw z dotrzymaniem terminu modernizacji – 2007 r., Urząd Dozoru Technicznego zaopiniował pozytywnie projekt jego przesunięcia. Ministerstwo Gospodarki przedłużyło czas na modernizację o pięć lat, tzn. do 31 grudnia 2012 roku.

Opublikowano: 21.09.2010
Aktualizacja: 21.09.2010