Wyłudzili VAT na 80 mln zł, teraz zasiądą na ławie oskarżonych

Udostępnij artykuł
Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego we Wrocławiu akt oskarżenia przeciwko dwóm członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw skarbowych, w tym przeciwko założycielowi i kierującemu grupą.
Obrót paliwami płynnymi

Aktem oskarżenia objęto działalność grupy w okresie od stycznia 2015 roku do czerwca 2016 roku. Jak wynika z ustaleń, grupa działała m. in. na terenie Legnicy i Poznania. Członkowie grupy dopuszczali się popełniania przestępstw skarbowych, związanych z nielegalnym obrotem paliwami płynnymi w ramach tzw. karuzeli podatkowej, której celem było dokonanie uszczupleń należności podatkowych Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług (VAT).

Kierujący grupą

Jak ustalono w toku śledztwa, założycielem i kierującym grupą był Paul G. Mężczyzna posiada obywatelstwo niemieckie oraz status rezydenta w Szwajcarii. W wyniku działalności tej grupy przestępczej doszło do uszczuplenia należność publicznoprawnych Skarbu Państwa z tytułu podatku od towaru i usług w wysokości ponad 80 milionów złotych.

Zabezpieczone środki

Przed skierowaniem aktu oskarżenia prokurator w następstwie szeroko prowadzonych działań zabezpieczył środki pieniężne należące do kierującego grupą, zdeponowane na rachunku bankowym w Czechach, w wysokości blisko 4 milionów Euro.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 18.08.2020
Aktualizacja: 18.08.2020