Z PGNiG do Grupy Lotos – transfer wiceprezesa

Udostępnij artykuł
W środę wieczorem 17 lutego 2021 roku, Grupa Lotos poinformowała, że z dniem 2 marca 2021 r. rada nadzorcza spółki powołała do składu zarządu X wspólnej kadencji Jarosława Piotra Wróbla na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa PGNiG.

Przypomnijmy, że dotychczas funkcję tę w GL pełnił Marian Krzemiński – 22 stycznia 2021 r. złożył rezygnację.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiany w zarządzie Grupy Lotos

Jarosław Piotr Wróbel – absolwent studiów magisterskich oraz studium doktoranckiego Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończył studia podyplomowe w zakresie doskonalenia zawodowego w energetyce na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Posiadacz dyplomu Executive MBA (Uniwersytet Gdański i RMS Erasmus University), a także certyfikatu Post-MBA w zakresie strategicznego zarządzania finansami (Uniwersytet Gdański i SBS Swiss Bussiness School).

Od 1992 roku związany z energetyką. W latach 1993-1999 pracował w Elektrociepłowni „Będzin”, gdzie odpowiedzialny był za opracowanie i wdrożenie programu restrukturyzacji, a także przygotowanie i przeprowadzenie pierwszego procesu prywatyzacji kapitałowej w polskiej elektroenergetyce.

Od 2002 roku związany z Grupą Kapitałową PGNiG. W latach 2003-2013 pełnił funkcję wiceprezesa ds. ekonomicznych Górnośląskiej Spółki Gazownictwa („PSG”), w której był pomysłodawcą i sponsorem programu wdrożenia Zintegrowanej Platformy wspomagającej obsługę procesów na bazie rozwiązań ERP i CIS (ang. Customer Information System). W latach 2016-2018 prezes zarządu, a od 2020 roku przewodniczący rady nadzorczej PSG, która pod jego kierownictwem opracowała i wdrożyła strategiczny pakiet zmian dla polskiego gazownictwa dystrybucyjnego na lata 2016–2022, zwany konstytucją dla gazownictwa.

W latach 2018-2020 prezes zarządu spółki Orlen Południe, gdzie był współtwórcą oraz sponsorem programu budowy biorafinerii na bazie Rafinerii w Trzebini oraz Rafinerii w Jedliczu, będącej centrum kompetencyjnym w zakresie biokomponentów oraz biopaliw dla Grupy Kapitałowej Orlen.

Od 2020 roku na stanowisku wiceprezesa zarządu PGNiG oraz członka rady dyrektorów PGNiG Upstream Norway AS. Od 28 października do 12 listopada 2020 roku pełnił obowiązki prezesa zarządu PGNiG.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– GRUDZIEŃ 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 18.02.2021
Aktualizacja: 18.02.2021