Założyciel Grupy Pieprzyk: Rozwój opieramy na stacjach własnych

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS – RAPORT 2023]
W ubiegłym roku udało nam się otworzyć 20 stacji pod marką własną – na chwilę obecną do sieci należy już blisko 130 punktów, co plasuje nas na pozycji lidera wśród niezależnych operatorów stacji paliw w Polsce. Segment paliwowy to ok. 80% działalności całej Grupy, skupia się on na dostawach paliw do klienta ostatecznego, poprzez stacje, program kart paliwowych Flota Pieprzyk oraz sprzedaż hurtową, w tym także oleju opałowego
– mówi założyciel Grupy Pieprzyk, Antoni Pieprzyk.

Antoni Pieprzyk Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT

Rozwój stacji Grupy Pieprzyk opieramy tylko i wyłącznie na stacjach własnych, nie udzielając podmiotom zewnętrznym franczyzy, pomimo to udało nam się zaznaczyć swoją obecność już w 9 województwach. Dzięki obecności w strukturze Grupy Pieprzyk spółki dBP Products możemy zoptymalizować koszty uruchomienia nowych lokalizacji, wykonując szereg prac budowlanych i remontowych we własnym zakresie.
Niespokojna sytuacja za naszą wschodnia granicą miała znaczący wpływ na rynek paliw płynnych w Polsce. Wojna w Ukrainie pokazała, że jego stabilność uległa znacznemu zachwianiu, a zaburzone poczucie bezpieczeństwa miało swoje odzwierciedlenie nie tylko w decyzjach zakupowych konsumentów, ale w ogólnych nastrojach społecznych. To, że jesteśmy firmą o charakterze rodzinnym, sprawia, że kluczową rolę odgrywają dla nas wartości – trwałe i uniwersalne – na których opieramy wizje swojego działania. Cenimy sobie poczucie wspólnoty, a jako marka jesteśmy wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. W działaniach biznesowych kierujemy się nie tylko kryteriami rynkowymi, ale również kwestiami etycznymi i społecznymi. Grupa Pieprzyk podjęła szereg działań, aby wesprzeć ludność Ukrainy, zarówno przebywającą w Polsce, jak i napływających uchodźców. Wdrożyliśmy rozwiązania, które miały na celu wspomóc materialnie oraz duchowo naszych przyjaciół. Organizowaliśmy transporty dla emigrantów z granicy Polski, na miejscu zapewniliśmy im dach nad głową, m.in. w hotelach, które prowadzimy w ramach działalności Grupy. Zaoferowaliśmy także możliwość podjęcia pracy w licznych spółkach należących do Grupy Pieprzyk. W początkowej fazie konfliktu zmagaliśmy się z niedoborem dostępności produktów paliwowych, a jednocześnie ze wzmożonym na nie popytem. Logistyka dostaw paliw w naszej sieci opiera się głównie na transporcie własnym, co miało duży wpływ na szybkość reakcji i zapewnienie ciągłości sprzedaży.
Jeśli chodzi o kondycję rynku, w chwili obecnej stabilizacja to określenie, które najlepiej oddaje to, co od krótkiego czasu dzieje się w tym segmencie… *

Cały komentarz Antoniego Pieprzyka, założyciela Grupy Pieprzyk do przeczytania w najnowszym Raporcie 2023 – Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 26.10.2023
Aktualizacja: 26.10.2023