Zatrzymano kolejny nielegalny transport oleju

Mandatem w wysokości 7,5 tys. złotych ukarali kierowcę pojazdu ciężarowego funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu. Powodem tak dotkliwej sankcji był przewóz znacznej ilości oleju smarowego bez dokonania zgłoszenia w systemie monitorowania przewozu towarów SENT.

Podczas drogowej akcji kontroli pojazdów w Szamotułach wytypowano do kontroli samochód ciężarowy marki Scania. W trakcie kontroli naczepy ujawniono 28.400 litrów oleju smarowego. Jak się okazało kierujący pojazdem nie dokonał obowiązkowej rejestracji w systemie SENT. Ponadto nie posiadał prawa jazdy ani żadnego dokumentu tożsamości, natomiast w dowodzie rejestracyjnym ciągnika stwierdzono brak aktualnego przeglądu technicznego.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Niefrasobliwy kierowca za brak zgłoszenia przewozu do systemu SENT został ukarany mandatem w wysokości 7500 zł, natomiast cysterna z nielegalnie przewożonym towarem została zabezpieczona do dalszego postępowania. Z uwagi na brak dokumentów oraz aktualnego przeglądu ciągnika o sprawie poinformowano funkcjonariuszy Policji.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.