Złe wiadomości dla kierowców. Jest drożej!

Udostępnij artykuł

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po ostatnich spadkach. Podwyżki cen dotarły już także na polskie stacje. Za benzynę płacimy od 5 do 10 gr więcej za litr. Drożeje także gaz LPG.

Tankowanie paliwa dystrybutor

Sytuacja na rynkach paliw jest wciąż dynamiczna. Władze Chin wycofały się z wielu ograniczeń związanych z Covid-19. Zdaniem ekspertów to może rodzić nadzieję na ożywienie gospodarcze, tym samym wzrostu popytu na ropę naftową w tym kraju. W związku z obchodami Nowego Roku w Chinach, w ostatnim czasie, wzrosła liczba wyjazdów rodzinnych co przełożyło się na większe zapotrzebowanie na paliwa. Z kolei słabsza aktywność biznesowa w USA wzbudza na rynkach obawy o spowolnienie gospodarcze.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie ministrów ropy z krajów OPEC+.

– Poziom produkcji ropy prawdopodobnie nie zmieni się, ale nadal produkcja jak i sprzedaż obarczone są sporym ryzykiem – informuje Raad Alkadiri, analityk firmy konsultingowej Eurasia Group.

Jakie ceny paliwa w Polsce?

Na polskich stacjach również jest drożej. Po ostatnim okresie względnej stabilizacji ceny rosną. Od kilku do kilkunastu groszy na litrze drożej benzyna oraz LPG. Nieco lepiej sytuacja wygląda z olejem napędowym. Ale to wciąż sytuacja daleka od optymistycznej dla kieszeni polskich kierowców.

źródło: informacja własna

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 26.01.2023
Aktualizacja: 26.01.2023