Zniżki na ładowanie aut elektrycznych z kartą Visa

Udostępnij artykuł

Użytkownicy samochodów elektrycznych, którzy pobiorą nową aplikację EV Klub Polska mogą zapłacić kartą Visa za ładowanie swoich pojazdów na stacjach sieci GreenWay Polska z 30 proc. rabatem. Akcja potrwa do końca roku.

GreenWay Visa

30 proc. taniej do końca roku dzięki Visa

Ładowanie samochodu elektrycznego teraz może być tańsze. By załadować samochód elektryczny na stacjach GreenWay czy GO+EAuto z 30 proc. upustem należy pobrać i zarejestrować się w aplikacji EV Klub Polska, a następnie dokonać płatności z użyciem karty Visa. Visa chce w ten sposób wspierać upowszechnienie wygodnych, szybkich i bezpiecznych metod płatności w punktach ładowania pojazdów elektrycznych. Program to efekt współpracy Visa i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w partnerstwie z GreenWay, GO+EAuto i EV Klub Polska. To kolejne działanie organizacji płatniczej, by umożliwić konsumentom płacenie w wygodny sposób, np. za naładowanie pojazdu elektrycznego równie łatwo, jak w przypadku płatności przy dystrybutorze paliwa.

Zniżki dzięki aplikacji od pasjonatów

EV Klub Polska – czołowy klub użytkowników i entuzjastów samochodów elektrycznych zrzeszający 5 tysięcy członków, stworzył aplikację mobilną, dzięki której użytkowanie pojazdów zeroemisyjnych stanie się nie tylko łatwiejsze, ale również tańsze. Dzięki rozbudowanym funkcjom aplikacji użytkownicy samochodów z napędem elektrycznym w Polsce mogą otrzymać szereg benefitów.

– Potrzeby użytkowników samochodów elektrycznych przyczyniły się do podjęcia decyzji o stworzeniu dedykowanej aplikacji, która nie tylko ułatwi użytkowanie auta elektrycznego, ale będzie również oferować benefity o wymiarze finansowym. Wśród nich są zniżki na ładowanie EV. Dzięki współpracy z naszymi partnerami strategicznymi, tj. Visa, GreenWay Polska oraz GO+EAuto, możemy zaoferować członkom klubu od 10 do 30 proc. rabatu na ładowanie, na blisko tysiącu punktów ładowania w całym kraju. A to tylko część benefitów, jakie są oferowane za pośrednictwem aplikacji.
– tłumaczy Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska.

Aplikacja EV Klub Polska

Aplikacja, którą można pobrać w wybranych sklepach mobilnych, oferuje 20 różnych funkcjonalności. Dzięki niej użytkowanie samochodów elektrycznych jest jeszcze prostsze i bardziej komfortowe. Zawiera np. aktualizowaną na bieżąco mapę z bazą wszystkich stacji ładowania w Polsce, a także przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o aktualnej dostępności wybranej stacji ładowania oraz poszczególnych złączy.

Użytkownicy aplikacji mogą również skorzystać z szeregu benefitów takich jak zniżki na zakup wallboxa, detailing auta czy nocleg w hotelu. Oprócz tego w aplikacji EV Klub Polska znajdziemy forum dyskusyjne, komunikator umożliwiający bezpośredni kontakt z innymi użytkownikami samochodów elektrycznych, dostęp do aktualności ze świata elektromobilności, a także możliwość podzielenia się swoją opinią na temat użytkowanego pojazdu elektrycznego czy infrastruktury ładowania. Zaletą aplikacji jest też możliwość oznaczania obecności kierowców samochodów zeroemisyjnych przy ładowarkach oraz komentowanie i ocenianie stacji ładowania.

– Płynne przejście na pojazdy elektryczne i ich popularyzacja wśród konsumentów powinny być wspierane przez branżę technologii EV, a także przez regulatorów rynku i decydentów. W Visa dążymy do tego, by to zmienić i dać konsumentom wolność wyboru, na który zasługują. Chcemy współtworzyć rozwiązania odpowiadające ich potrzebom oraz wspierać edukację w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce.
– powiedziała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Komfort użytkowników aut elektrycznych

Płynność i wygoda w ładowaniu pojazdów elektrycznych są kluczowe, by zwiększyć popularność tych pojazdów. Dzięki rabatowi z kartą Visa, ładowanie pojazdów elektrycznych w sieci GreenWay, odpowiadającej za niemal 25 proc. ogólnodostępnej infrastruktury ładowania w Polsce, przełoży się na 30 proc. oszczędności względem najnowszego cennika. W efekcie pokonanie tysiąca kilometrów pojazdem elektrycznym zużywającym średnio 18kWh/100 km w podstawowym – darmowym abonamencie, pozwala zaoszczędzić niemal 150 zł przy założeniu korzystania tylko ze stacji ładowania o mocy powyżej 100 kW.

– Bardzo nas cieszy zaangażowanie Visa w obniżanie kosztów podróży samochodem elektrycznym. Jazda elektrykiem wciąż jest znacznie tańsza od jazdy autem spalinowym, ale wzrosty cen energii są odczuwalne i przełożyły się niekorzystnie na ceny ładowania. Akcja rabatowa naszego partnera jest w stanie te zmiany w istotnym stopniu zniwelować. To dla kierowców duża wartość.
– mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Rabat będzie obowiązywał również na stacjach ładowania GO+EAuto, drugiego partnera strategicznego wśród operatorów stacji ładowania, który w Polsce dysponuje 45 stacjami. Użytkownicy aplikacji otrzymają do 10 proc. rabatu zarówno na szybkich, jak i wolnych ładowarkach.

– Nowa aplikacja EV Klub Polska to niewątpliwie kolejny, znaczący krok w procesie budowania, tak znacznej już, społeczności użytkowników pojazdów elektrycznych. Jako GO+EAuto jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowych osiągnięć klubu i z prawdziwą dumą pełnimy rolę Partnera tego projektu, przyczyniając się do popularyzowania transportu zeroemisyjnego. Oferowane przez nas benefity w ramach Klubu mają na celu w jeszcze większym stopniu ułatwić korzystanie z samochodów elektrycznych i poruszanie się nimi nie tylko w warunkach miejskich aglomeracji.
– komentuje Maksymilian Surówka, Sales and Marketing Manager.GO+EAuto.

Przypomnijmy, że aktualnie klubowicze EV Klub Polska, poza zniżkami na usługi ładowania, mogą także liczyć na rabaty na zakup polisy ubezpieczeniowej noclegi i restauracje. Dodatkowo w miesiącach wakacyjnych mogli skorzystać z darmowych przejazdów płatnymi autostradami w ramach akcji „Autostrada do elektromobilności”.

Źródło: GreenWay Polska

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 29.11.2022
Aktualizacja: 29.11.2022