Zmiany w zarządzie Lotos Petrobaltic

Udostępnij nas na:
Rada nadzorcza Lotos Petrobaltic wybrała skład zarządu nowej VI kadencji. Od 15 października br. prezesem zarządu spółki będzie pan Grzegorz Strzelczyk, natomiast od 5 listopada br. wiceprezesem zarządu ds. operacyjnych będzie pan Sławomir Sadowski.

Nową osobą w zarządzie spółki jest pan Sławomir Sadowski, który związany jest z Lotos Petrobaltic od 1991 roku, a nieprzerwanie od 2000 roku zasiadał w radzie nadzorczej jako przedstawiciel jej pracowników. Kadencja obecnie działającego zarządu kończy się 14 października br.

Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Lotos wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych światowych rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – Lotos Dynamic.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Lotos to także blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Lotos, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. Lotos to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.