Druga stacja MOL w Polsce już otwarta

Udostępnij artykuł

Przy trasie S8 w miejscowości Przyjmy MOL otworzył drugą stację w Polsce. Koncern zapowiada dalszą ekspansję marki w Polsce. Za około tydzień mamy poznać następną lokalizację.

mol stacja cysterna

Trwa proces przejmowania przez markę MOL kolejnych stacji Grupy Lotos. Pierwsza stacja MOL w Polsce działa przy drodze S7 w Klemencicach w województwie świętokrzyskim. Koncern uruchomił teraz drugą stację pod swoją marką. Tym razem przy drodze S8 w miejscowości Przyjmy między Wyszkowem a Ostrowią Mazowiecką. Firma zapowiada także dalszą ekspansję w Polsce. Wkrótce mamy poznać następne lokalizacje. Najbliższe otwarcie kolejne stacji MOL planowane jest za ok. tydzień. Prawdopodobnie trzecią stacją koncernu w Polsce będzie ta zlokalizowana przy MOP Budykierz.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

Gdzie będą stacje MOL?

Najwięcej stacji paliw MOL będzie w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim. Natomiast, jeśli chodzi o miasta to najwięcej stacji węgierski koncern będzie mieć w Gdańsku. W Warszawie będzie 7 stacji.

Węgrzy rosną w siłę

MOL będzie czwartym podmiotem pod względem liczby stacji paliw w Polsce. Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że najwięcej stacji w Polsce w 2022 rok miał PKN Orlen. Na drugim miejscu znalazło się BP a trzeci jest Shell. Jak zapowiadały wcześniej władze MOL, ambicją węgierskiego koncernu jest zajęcie drugiego miejsca pod względem liczby stacji paliw w Polsce.

źródło: MOL

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 08.03.2023
Aktualizacja: 08.03.2023