Karetki Centrum Zdrowia Dziecka z paliwem Orlen

Udostępnij artykuł
PKN Orlen przekazał Instytutowi „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” darowiznę w wysokości 150 tys. zł. Kwota w całości pokryje zapotrzebowanie na paliwo dla karetek przez 3 miesiące.

To kolejne wsparcie koncernu dla służb medycznych zaangażowanych w walkę z koronawirusem – oddział pediatryczny Instytutu został przekształcony w oddział zakaźny dla dzieci z podejrzeniem COVID19. Łącznie na walkę z koronawirusem PKN Orlen przekazał 100 mln złotych, większość tych środków trafiła na potrzeby służby zdrowia.

– Fundacja Orlen od lat wspiera polską służbę zdrowia, jednak w obliczu szczególnie trudnej sytuacji konsekwentnie zwiększamy nasze zaangażowanie. Na walkę z koronawirusem przeznaczyliśmy łącznie już ponad 100 mln zł. Środki te zostały przeznaczone między innymi na zakup masek medycznych, kombinezonów ochronnych czy sprzętu medycznego, w tym karetek i urządzeń odkażających. Darowizna przekazana Centrum Zdrowia Dziecka pozwoli na sprawne funkcjonowanie transportu medycznego, w tym przewozów pacjentów, krwi czy zespołów transplantologicznych. Jednocześnie warto podkreślić, że inne placówki ochrony zdrowia wciąż mogą ubiegać się o dotacje celowe ze środków naszej fundacji – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Fundacja Orlen od wielu lat wspiera Centrum Zdrowia Dziecka. Do tej pory podarowała Instytutowi m.in. nowoczesne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, a także samochód na potrzeby transportu pacjentów objętych specjalistyczną opieką medyczną.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 16.04.2020
Aktualizacja: 16.04.2020