Prezes Huzar PSP: Przedsiębiorcy żyją w niepewności

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS – RAPORT 2022] Obserwujemy rynek i nastroje naszych klientów. Nie wiemy, co przyniesie jutro i jak kształtować się będą ceny paliw płynnych, jednak jesteśmy w gotowości, aby na bieżąco reagować na zmieniające się potrzeby rynku i naszych klientów. – pisze na łamach publikacji „Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2022” Ireneusz Jabłonowski, prezes Huzar PSP.

Ireneusz Jablonowski Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT

Niepewny rynek

Kiedy na początku roku przygotowywaliśmy materiał do publikacji pt. „Liderzy Rynku – dostawcy dla stacji paliw – Raport 2022” pisaliśmy o tym, że powoli wychodzimy na prostą, że 2021 rok pozwolił nam przyzwyczaić się do zmienności i niepewności czasu pandemii. Niestety już kilka tygodni później okazało się, że COVID-19 to nie wszystko, co czekało rynek paliw i całą gospodarkę.

Już po pierwszych informacjach dotyczących inwazji Rosji na Ukrainę światowe rynki paliw oszalały i ceny gwałtownie, z minuty na minutę, rosły. Nie był to łatwy czas dla stacji paliw. Kierowcy szturmem tankowali olbrzymie ilości benzyny i oleju napędowego „na zapas”. Pomimo zapewnień, że paliw płynnych i gazowych w Polsce nie zabraknie, wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że większość surowców energetycznych sprowadzanych jest do naszego kraju z Rosji.

W chaosie, jaki zapanował, właściciele prywatnych stacji paliw sieci Huzar nie zapomnieli o tym, jak ważna jest odpowiedzialność nie tylko za nasze stacje, ale także za społeczność, w której funkcjonujemy. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby funkcjonowały bez przerw, często oferując ceny niższe niż hurtowe.

Niestabilne ceny paliw, wysoki kurs dolara i euro, szybujące ceny gazu oraz inflacja, a także dziwna polityka rabatowa powodują ogromne trudności w prowadzeniu takiego biznesu jak stacja paliw.

Jako przedsiębiorcy żyjemy w niepewności. Obserwujemy rynek i nastroje naszych klientów. Nie wiemy, co przyniesie jutro i jak kształtować się będą ceny paliw płynnych, jednak jesteśmy w gotowości, aby na bieżąco reagować na zmieniające się potrzeby rynku i naszych klientów.

Oferta partnerstwa dla właścicieli stacji paliw

Przynależność do sieci Polskie Stacje Paliw Huzar daje przedsiębiorcom możliwość prowadzenia swojego biznesu z zachowaniem elastyczności w działaniu. W naszej sieci każdy właściciel ceni sobie coś innego. Dla jednych ważne są optymalne warunki współpracy, dla innych wsparcie jakie świadczymy na każdym etapie – w tym także w obszarze rozwiązań biznesowych. Najczęściej właściciele, którzy wybierają naszą sieć, podkreślają, że Huzar to niezależność, zachowanie własności, promowanie lokalnego patriotyzmu oraz realny wpływ na rozwój sieci i samego obiektu. To właśnie różni stacje partnerskie od stacji franczyzowych, czy koncernów.

To co często podkreślamy i co jest ważne dla naszych partnerów to lokalny patriotyzm. Stacja już dawno przestała być obiektem sprzedaży wyłącznie paliw. Dziś to pełen wachlarz produktów i usług. Polskie Stacje Paliw Huzar dają możliwość rozwijania danego obiektu zgodnie z miejscowym zapotrzebowaniem klientów.

Źródło: „Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2022” (wydawca: BROG B2B)

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 15.11.2022
Aktualizacja: 15.11.2022