SOCAR kupił około 20 stacji benzynowych na Ukrainie w końcu 2009 roku, w 2010 trwał ich rebranding. Do końca bieżącego roku firma planuje uruchomienie około 30–50 stacji pod własną marką. Sprzedawane na stacjach benzynowych paliwo pochodzi przede wszystkim z rafinerii litewskich, rumuńskich oraz białoruskich.
SOCAR planuje także w tym roku zwiększyć zainicjowane w 2009 dostawy ropy na Ukrainę (do rafinerii w Krzemieńczuku – 1,6 mln ton w 2010) oraz po raz pierwszy dostarczać surowiec do białoruskiej rafinerii w Mozyrzu (poprzez ropociąg Odessa–Brody). Łączne dostawy do obu krajów mają wynieść 6–8 mln ton ropy w 2011 roku. Zarówno rozwój sieci stacji benzynowych na Ukrainie, jak i dostawy ropy do rafinerii białoruskich oraz ukraińskich wydają się być przygotowaniem do ekspansji azerbejdżańskiego koncernu w Europie Wschodniej. Prawdopodobnie SOCAR poszukuje możliwości zainwestowania w aktywa rafineryjne na Ukrainie bądź Białorusi, czemu ma sprzyjać zarówno uruchomienie dostaw ropy, jak i budowa sieci sprzedaży paliw.
W 2010 roku przybyło w Polsce 40 nowych stacji paliw. Od roku 2007 stopniowo, lecz sukcesywnie liczba stacji paliw stale malała. Dopiero miniony rok zakończył tę passę. Obecnie na rynku działa 6755 stacji paliw.