Bosch liderem rynku urządzeń nadzoru wideo

Udostępnij artykuł

W raporcie za rok 2010 Bosch uplasował się na pierwszym miejscu wśród producentów koderów wideo i cyfrowych rejestratorów wideo. Tak dobry wynik firma zawdzięcza wprowadzeniu wielu nowatorskich produktów. Koder VIP-X1XF H.264 przyczynił się do znacznego zwiększenia udziału firmy Bosch w rynku koderów wideo. Z kolei wprowadzenie rejestratorów sieciowych i hybrydowych z serii 700 pozwoliło firmie umocnić swoją pozycję w segmencie cyfrowych rejestratorów wideo.

Model VIP-X1XF H.264 zwiększa użyteczność istniejących kamer analogowych poprzez przekształcenie ich w wydajne, zautomatyzowane detektory zdarzeń oferujące na wyjściu wysokiej jakości obraz, który jest skompresowany z wykorzystaniem technologii H.264 i przesyłany przez sieć przy użyciu protokołu IP. Koder jest również wyposażony w dedykowany akcelerator sprzętowy obsługujący funkcje inteligentnej analizy obrazu (IVA). Wprowadza on do systemów telewizji przemysłowej nowy poziom automatyzacji.

Nowy rejestrator sieciowy z serii 700 jest oparty na zupełnie nowej platformie wykorzystującej do przesyłania obrazu tylko protokół IP. Rejestrator może obsługiwać aż 32 kamery IP. Model hybrydowy z tej samej serii jest unowocześnioną wersją cieszącej się szerokim uznaniem platformy hybrydowej firmy Bosch (której najlepszym przedstawicielem jest rejestrator hybrydowy Divar XF); obsługuje maksymalnie 16 kamer IP i 16 kamer analogowych. Oba rejestratory z serii 700 oferują możliwość nagrywania w czasie rzeczywistym i odtwarzania w pełnej rozdzielczości 4CIF. Ponadto, tak samo jak w przypadku kodera VIP-X1XF H.264, urządzenia oferują zaawansowaną technologię kompresji H.264 opracowaną przez firmę Bosch.

Johan Jubbega, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie EMEA w firmie Bosch Security Systems, zapowiedział, że firma planuje dalej zwiększać swój udział w rynku poprzez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów z zakresu CCTV.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie przedsiębiorstwem produkcyjno-handlowym oferującym nowoczesne technologie. Jej działalność w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, systemów zabezpieczeń, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel, Rotozip, CST/berger oraz urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń, jak również sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja układów hamulcowych (w Mirkowie pod Wrocławiem), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha – 50 proc.).