Druga stacja LNG Novatek w Niemczech

Udostępnij artykuł
Novatek Green Energy, spółka córka Novatek PAO – producenta skroplonego gazu ziemnego, uruchomiła w Poczdamie drugą w Niemczech stację tankowania LNG Novatek. Zlokalizowany w pobliżu obwodnicy autostrady A10 / A2 i autostrady 115 obiekt umożliwia obsługę do 120 pojazdów ciężarowych dziennie.

Po Rostocku, jest to druga stacja tankowania LNG Novatek w Niemczech z zaplanowanej sieci, która w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wybudowana w kluczowych komunikacyjnie miejscach.

Zastosowane rozwiązania technologiczne umożliwiają równoległe tankowanie dwóch pojazdów, co wpływa znacząco na przepustowość obiektu i ma duże znaczenie z uwagi na jego strategiczne położenie. Stacja znajduje się bowiem w kluczowym punkcie zarówno dla ruchu tranzytowego wschód-zachód, jak i jest ważnym miejscem tankowania dla pojazdów obsługujących dostawy towarów w rejonie Berlina.

– Doświadczenia zdobyte po otwarciu pierwszej stacji tankowania LNG w Rostocku potwierdzają słuszność naszej strategii w zakresie rozwoju gazu ziemnego jako ekologicznego paliwa napędowego. Obiekt w Poczdamie to kolejny krok w realizacji planów spółki, które są odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie rynku, który zwłaszcza teraz będzie poszukiwał najbardziej optymalnych kosztowo rozwiązań, a gaz zmienny jako ekonomiczne paliwo doskonale wpisuje się w ten trend – powiedział Dariusz Bratoń, prezes zarządu Novatek Green Energy.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.04.2020
Aktualizacja: 23.04.2020