Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn po odbiorze końcowym

IDS-BUD zakończył prace związane z budową gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn. Inwestorem projektu jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System.

W ramach inwestycji IDS-BUD wybudował ponad 43 km gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 1000 mm i ciśnieniu 8,4 MPa, wraz z obiektami towarzyszącymi i infrastrukturą niezbędną do obsługi. Gazociąg powstał na terenie dwóch województw: śląskiego (gminy Tworóg, Wielowieś, Toszek i Rudziniec) oraz opolskiego (gmina Kędzierzyn-Koźle). Obiekt pomyślnie przeszedł odbiory końcowe i posiada komplet decyzji umożliwiających jego eksploatację przez inwestora.

– Przeprowadzenie odbiorów końcowych tej inwestycji było sporym wyzwaniem ze względu na trwającą pandemię. Skuteczne procedury i współpraca wszystkich zaangażowanych stron pozwoliły nam ukończyć projekt i przekazać go inwestorowi. Cieszę się, że w tym trudnym czasie mogliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego kraju – zarówno w obszarze gazu ziemnego, jak i ropy naftowej czy energii elektrycznej – powiedział Andrzej Napierski, prezes IDS-BUD.

Tworóg – Kędzierzyn to niejedyna inwestycja realizowana przez IDS-BUD w obszarze infrastruktury gazowej. Na etapie odbiorów eksploatacyjnych znajduje się gazociąg relacji Zdzieszowice – Brzeg o długości około 84 km. W budowie pozostaje odcinek gazociągu Braciejówka – Tworzeń o długości około 34 km, a także odcinek o długości około 60 km stanowiący element północnej części gazociągu Polska – Litwa.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.