Iga Baumgart-Witan i Emilia Ankiewicz w szeregach zespołu Olimp Team

Udostępnij artykuł
Do Olimp Team dołączyły Iga Baumgart-Witan oraz Emilia Ankiewicz – dwie reprezentantki Polski na międzynarodowej arenie dyscyplin lekkoatletycznych. Współpraca z zawodniczkami jest elementem kampanii #razemnaszczyt – #goforit.

Iga jest zawodniczką, która spełnia się w bieganiu na 400 metrów (solo i sztafeta). Początki jej profesjonalnej kariery sięgają roku 2006 i występów w ramach Gimnazjady (Saloniki), ale pierwszy medalowy sukces przypadł na rok 2017. Wtedy to podczas Halowych Mistrzostw Europy (Belgrad) kobieta wywalczyła złoty medal w sztafecie 4 × 400 metrów. W tym samym roku parokrotnie miała okazję zdobyć złoto (Superliga drużynowych Mistrzostw Europy w Lille oraz Uniwersjada w Tajpej), srebro (IAAF World Relays w Nassau) i brąz (Mistrzostwa Świata w Londynie). Ten niezwykle owocny sezon przerodził się w prawdziwe pasmo sukcesów, a nazwisko Baumgart zaczęło być rozpoznawalne w świecie profesjonalnej lekkoatletyki.

Ostatnie dwa lata to kolejne międzynarodowe trofea na koncie Igi. W roku 2018 podczas Mistrzostw Europy w Berlinie znów wywalczyła złoto. Z kolei rok temu (2019) Polka miała okazję zostać laureatką Halowych Mistrzostw Europy (Glasgow) i ponownie triumfować w Superlidze drużynowych mistrzostw Europy (Bydgoszcz). Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata (Doha) zakończyła turniej ze srebrem na szyi. Oprócz tak znamienitych tytułów Iga miała okazję kilkukrotnie triumfować w zwykłych i halowych Mistrzostwa Polski Seniorów. Jej aktualne rekordy życiowe:

stadion – 51,02 (1.10.2019 – Doha), co stanowi 4. wynik w polskich tabelach historycznych

hala – 51,91 (6.02.2019 – Toruń), co jest 2. wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki halowej

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Emilia Ankiewicz również reprezentuje Polskę w lekkoatletyce, w biegu na 400 metrów przez płotki. Jej pierwsze sukcesy przypadają na rok 2013, kiedy to zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Kolejne dwa lata kończyła tę imprezę jako laureatka II miejsca ze srebrnym krążkiem. W roku 2015 wywalczyła kolejne srebro, tym razem podczas Uniwersjady w Gwangju z wynikiem 56,55 sekund. Jej życiowy rekord (55,89) pozwolił na kwalifikację do półfinału Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Co więcej, Emilia może pochwalić się pierwszym złotym medalem wywalczonym podczas halowych Mistrzostw Polski w sztafecie 4 × 400 m w roku 2018.

Obie zawodniczki uwielbiają sport i nie wyobrażają sobie życia bez aktywności fizycznej. Iga i Emilia są w trakcie przygotowań do kolejnego sezonu – mamy nadzieję, że rozpoczęcie współpracy z marką Olimp Sport Nutrition i wykorzystanie w codziennej diecie profesjonalnej suplementacji okaże się wartościowym wsparciem w drodze do realizacji zamierzonych celów.​

Olimp Sport Nutrition to marka odżywek i produktów dedykowanych dla profesjonalnego sportu oraz aktywnych ludzi. Produkty wytwarzane są w warunkach farmaceutycznych i poddawane ścisłym kontrolom i badaniom. Olimp Sport Nutrition należy do Olimp Labs – polskiej firmy farmaceutycznej założonej w 1990 roku, która zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników. Olimp Labs posiada w swoim portfolio ponad 600 produktów, które dostarcza do niemal 100 krajów na całym świecie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 21.07.2020
Aktualizacja: 21.07.2020