Minionki na opakowaniach wody Żywiec Zdrój

Udostępnij artykuł
Sezon letni trwa, a coraz wyższe temperatury sprawiają, że jeszcze większą uwagę powinniśmy zwracać na prawidłowe nawodnienie organizmu – w tym nawodnienie dzieci. Specjalnie z myślą o tej grupie, Żywiec Zdrój przygotował krystaliczną wodę w butelkach z etykietami przedstawiającymi Minionki. Niesforni bohaterowie kultowej serii, poprzez zabawę zachęcają do picia wody. Ich wizerunki znalazły się na opakowaniach wody niegazowanej o pojemności 310 i 500 ml.

Dzieci w Polsce piją za mało wody. Jak pokazują statystyki stanowi ona w tej grupie jedynie 1/3 wypijanych płynów[1]. Jednocześnie, efektem nawet niewielkiego odwodnienia może być obniżenie koncentracji, wydłużenie czasu reakcji, obniżenie refleksu, zmęczenie czy złe samopoczucie. Wraz z wiekiem coraz trudniej przyzwyczaić dziecko do sięgania po wodę, a to właśnie ona powinna stanowić podstawowe źródło nawodnienia. Dlatego tak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat – warto zachęcać dzieci do picia wody już od momentu rozszerzania diety o produkty inne niż mleko matki. Jednym ze sposobów kształtowania zdrowego nawyku picia wody jest nauka przez zabawę.

W ofercie Żywiec Zdrój najmłodsi mogą znaleźć krystaliczną wodę źródlaną w butelkach z etykietami przedstawiającymi Minionki. Opakowania poza etykietami prezentującymi słynnych bohaterów kreskówek, są również bardzo praktyczne. Sportowa zakrętka w formie tzw. dziubka zapewnia dziecku większą wygodę użytkowania i picia – zarówno w domu, jak i na spacerach czy wycieczkach. Kształt butelki dopasowany do dziecięcej rączki ułatwia budowanie codziennego nawyku sięgania po wodę.

Krystaliczna woda niegazowana Żywiec Zdrój ze względu na optymalny skład mineralny, delikatny smak i naturalne pochodzenie jest odpowiednia do picia na co dzień, bez ograniczeń i przez każdego, w tym tak wrażliwe grupy, jak dzieci, kobiety w ciąży i karmiące. Butelki z opakowaniami przedstawiającymi Minionki dostępne są w szerokiej dystrybucji. Rekomendowana cena detaliczna produktu o pojemności 310 ml wynosi 1,49 zł, a 500 ml 1,69 zł.


[1] Zgodnie ze stanowiskiem EFSA – Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ-MAJ 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 24.06.2021
Aktualizacja: 24.06.2021