MR skierowało do konsultacji rozporządzenie dot. marż na maseczki chroniące przed COVID-19

Ochrona konsumentów przed zawyżaniem przez sprzedawców cen maseczek – to najważniejszy cel rozporządzenia, którego projekt Ministerstwo Rozwoju skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych. Na uwagi resort czeka do 4. maja.

Rozporządzenie ma określać maksymalne marże hurtowe i detaliczne nakładane w sprzedaży maseczek stosowanych do zakrywania ust i nosa, które nie są jednocześnie wyrobami medycznymi.

Głównym celem ministerstwa jest ochrona konsumentów przed ewentualnymi nieuczciwymi praktykami rynkowymi, polegającymi na zawyżaniu ceny sprzedaży tych produktów w stosunku do cen sprzed okresu epidemii. Oznacza to, że przedsiębiorstwa (dystrybutorzy, pośrednicy sprzedawcy) sprzedające maseczki, będą musiały uwzględnić ograniczenia cenowe.

Podstawę prawną dla Ministra Rozwoju do wydania takiego rozporządzenia stanowi ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.